Windows 11 rozczarowuje? Będzie 10 dni, by szybko wrócić do Windows 10

Kadr z prezentacji Windows 11
Kadr z prezentacji Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek

05.07.2021 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11 będzie dostępny dla użytkowników Windows 10 jako darmowa aktualizacja, a Microsoft robi wszystko, by każdy był nią zainteresowany. Po instalacji Windows 11 użytkownik będzie miał 10 dni, by w razie potrzeby szybko cofnąć aktualizację i wrócić do Windows 10.

Jak podaje Softpedia, proces cofnięcia wcześniejszej aktualizacji Dziesiątki do Windowsa 11 ma być sprawny dzięki przechowywanym przez 10 dni plikom. Umożliwią one szybkie "przywrócenie systemu" do stanu sprzed aktualizacji. W oczach użytkownika będzie to więc powrót do Windows 10. To dobre rozwiązanie dla osób, które Windows 11 rozczaruje i będą wolały wrócić do starszego systemu.

Co ciekawe, później powrót też ma być możliwy od strony licencyjnej, ale będzie już wymagał "czystej instalacji" Windows 10. Po pierwsze wiąże się to z utratą danych (konieczne będzie ich wcześniejsze zabezpieczenie we własnym zakresie), a po drugie to proces wymagający dużo więcej czasu. O tym, jak zainstalować "na czysto" Windows 10 dowiecie się z naszego poradnika.

Warto przypomnieć, że Windows 11 co prawda będzie miał formę darmowej aktualizacji dla użytkowników Windows 10, ale ich komputery muszą sprostać minimalnym wymaganiom. Te można wygodnie sprawdzić na przykład z pomocą aplikacji z otwartym źródłem, która została udostępniona na GitHubie. Program w kilka sekund analizuje komputer i podaje użytkownikowi konkretną informację, czy jego sprzęt nadaje się do aktualizacji Windowsa 10 do Windowsa 11.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)