Instant Apps w Google Play. Przetestujemy aplikacje bez instalowania

Instant Apps w Google Play. Przetestujemy aplikacje bez instalowania

Instant Apps w Google Play. Przetestujemy aplikacje bez instalowania
20.10.2017 11:52

Czasami dobrze by było móc przetestować aplikację z Google Play bez ściągania jej na swoje urządzenie. Niebawem będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu Instant Apps do Google Play.

W Google Play na karcie aplikacji pojawi się przycisk „Wypróbuj”, obok znanego już „Zainstaluj”. Trzeba jednak pamiętać, że prawdopodobnie Instant Apps należy samodzielnie włączyć w ustawieniach Usług Google. Aplikacje będą strumieniowane na nasze urządzenia i od razu, bez czekania aż zostaną pobrane w całości, będzie można sprawdzić ich działanie. Zapowiada się spora oszczędność czasu przy poszukiwaniu tej idealnej aplikacji, spełniającej nasze aktualne potrzeby.

Oczywiście nie od razu będzie można przetestować wszystkie dostępne w Play aplikacje. Na razie przygotowana została strona z krótką listą aplikacji promowanych, które będzie można przetestować w pierwszej kolejności. W chwili pisania artykułu nowy przycisk nie był jeszcze widoczny, ale lada chwila powinien się pojawić. Zapewne będzie wprowadzany stopniowo.

Obraz

Instant Apps w Google Play to nie jedyna nowość, jaką zapowiada Google. W 17 krajach można już zobaczyć nową sekcję „Editors' Choice”, prezentującą najlepsze aplikacje i gry. Ponadto aplikacje wadliwe, które notorycznie zamykają się od razu po uruchomieniu, zwalniają albo zawieszają się, będą usuwane ze sklepu.

Sklep notuje ponad 8 miliardów nowych instalacji aplikacji każdego miesiąca. Bieżące informacje będzie można sprawdzać w aktualizowanym co roku raporcie State of Play. W ręce deweloperów trafiły też narzędzia Google Play Console, ułatwiające zarządzanie cyklem rozwojowym aplikacji. Dostępne będą też nowe możliwości testowania aplikacji, na przykład w wybranych krajach.

Warto też wspomnieć o Google Play Security Reward Program, w ramach którego będzie można zdobyć nagrodę za znalezienie luk bezpieczeństwa w popularnych aplikacjach z Google Play – w tym własnych aplikacjach Google'a. To podejście powinno mocniej zaangażować społeczność specjalistów w dbanie o bezpieczeństwo użytkowników Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)