Intel kupi McAfee? Decyzja UE odroczona

Intel kupi McAfee? Decyzja UE odroczona

Wojciech Cybulski
09.01.2011 19:35, aktualizacja: 09.01.2011 23:19

Komisja Europejska ogłosiła, że decyzja w sprawie wydania zgody na przejęcie McAfee przez Intela zostanie podjęta dopiero 26 stycznia.

Przypomnijmy, że Intel poinformował o zakupie McAfee w sierpniu 2010 roku. By transakcja mogła dojść do skutku, amerykańska korporacja potrzebowała jeszcze zgody amerykańskiego i europejskiego regulatora rynku. Obie instytucje nie spieszyły się z wydaniem decyzji - Amerykańska Federalna Komisja Handlu zatwierdziła przejęcie McAfee dopiero pod koniec grudnia. Jeszcze bardziej ostrożna okazała się Komisja Europejska. KE nie spodobały się w szczególności plany umieszczenia w procesorach Intela dodatkowych mechanizmów, do których miałyby dostęp wyłącznie programy McAfee. Zdaniem przedstawicieli UE takie działania są niezgodne z zasadami wolnej konkurencji i mogą prowadzić do powstania monopolu na rynku. Intel, obawiając się odmowy ze strony Komisji Europejskiej, zdecydował się na pewne ustępstwa na rzecz konkurentów. Propozycje Amerykanów zostały niedawno przedstawione europejskim urzędnikom. Komisja podjęła decyzję, że przyjrzy się nowej ofercie Intela i przesunęła termin wydania werdyktu z 12 na 26 stycznia. Dodatkowy czas jest konieczny, by unijni urzędnicy mogli dokładnie przeanalizować nową propozycję Intela.

Przedstawiciele Intela wyrazili nadzieję, że Komisja Europejska pozytywnie rozpatrzy ich wniosek o zgodę na przejęcie McAfee.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)