Intel zakończył rozszerzony program gwarancyjny Performance Tuning Protection Plan

Intel zakończył rozszerzony program gwarancyjny Performance Tuning Protection Plan

Intel zakończył rozszerzony program gwarancyjny Performance Tuning Protection Plan
Krzysztof Fiedor
02.03.2021 15:26, aktualizacja: 02.03.2021 15:40

Po ponad 9 latach obecności w ofercie Intela, producent poinformował o zakończeniu rozszerzonego programu gwarancyjnego pod nazwą Performance Tuning Protection Plan.

Krótki komunikat pojawił się na stronie Intela. Dowiadujemy się z niego, że program gwarancyjny Performance Tuning Protection Plan przestaje działać z dniem 1 marca 2021. Decyzja jest dość zaskakująca, ponieważ usługa wymiany uszkodzonych procesorów była dostępna od ponad 9 lat i zasadniczo nie miała konkurencji.

Dla przypomnienia, w styczniu 2012 roku Intel ruszył z pilotażowym programem, który miał na celu dać dodatkową ochronę entuzjastom podkręcania procesorów Intel Core 2-gen z dopiskiem K i X. Wystarczyło zakupić za określoną opłatą (20-30 USD) dodatkowy plan gwarancyjny, swego rodzaju ubezpieczenie, a uszkodzony procesor można było wymienić na nowy bez większej biurokracji. Zaznaczmy, że nawet procesor, który został uszkodzony wskutek nieumiejętnego podkręcania. Program działał globalnie i co najważniejsze, też w Polsce. Jak przeczytamy w komunikacie, dotychczas wykupione plany będą respektowane do zakończenia obowiązującego okresu gwarancyjnego.

350288220065713556

Ciekawostką jest, że nadal procesor Intel Xeon W-3175X jest na liście pełnej ochrony, zarówno od uszkodzeń fabrycznych jak i uszkodzeń wynikających z niewłaściwego podkręcania.

Można się zastanowić, czym spowodowane jest zakończenie programu? Wychodzi na to, że to skutek coraz mniejszej popularności dodatkowo płatnej usługi. Według Intela, korzystając z aplikacji Intel Extreme Tuning Utility i Intel Performance Maximizer istnieje minimalne ryzyko uszkodzenia procesora w ten sposób. Bardziej inwazyjne metody podkręcania mogą spowodować uszkodzenia, jednak one z założenia nie podlegają gwarancji.

A Wy? Macie jakieś doświadczenie z programem Performance Tuning Protection Plan? Korzystaliście? Będzie Wam tego brakować?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)