r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Intel Extreme Tuning Utility 6.2.0.19

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Intel Extreme Tuning Utility to niewielkie i proste narzędzie przeznaczone do zmiany parametrów pracy procesorów i układów graficznych firmy Intel. Umożliwia ono łatwe podkręcenie CPU i GPU montowanych we współczesnych komputerach, a także późniejsze monitorowanie stabilności ich pracy.

Galeria programu

Program wyposażony został w szereg użytecznych funkcji, pozwalających na manipulowanie wartościami głównego mnożnika procesora czy napięcia. Nie zabrakło również opcji tzw. overclockingu kart graficznych Intela. Co istotne, narzędzie umożliwia użytkownikowi tworzenie profilów z ustawieniami i ich wykorzystanie w razie potrzeby. Intel Extreme Tuning Utility posiada specjalny moduł do monitorowania w czasie rzeczywistym parametrów pracy podstawowych komponentów komputera - liczba wykorzystywanych rdzeni komputera, temperatura każdego z nich oraz częstotliwość pracy.

Atutem programu jest dostępność specjalnych testów stabilności (niezwykle potrzebnych podczas overclockingu) oraz narzędzi do sprawdzania wydajności komputera. W przypadku tego ostatniego możliwe jest porównywanie wyników z użytkownikami z całego świata.

Uwaga!

  • Korzystanie z programu zalecamy jedynie zaawansowanym użytkownikom. Nieodpowiednia modyfikacja poszczególnych parametrów pracy podzespołów komputera może powodować ich trwałe uszkodzenie.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 30.10.2016 20:20

taaaa tweak pod system 32 bit no po prostu aż się coś dzieje, 64bit system nadrzędny to i tak gó.wnianie mało. Gdyby nie te ograniczenia kernell to nie musiałbym kupować karty za tysiące żeby nadrobić szerokością bitową. Zrobiłby to system z procesorem, ale lobby nadal będzie robić karty bo tak. Pokazali to chłopaki z toms hardwara jak zrobić klaster z xeonów i grafika w ogóle nie była potrzebna symulacja CUDA udała się genialnie zwłaszcza, że startowali na 4 procesorach od 800 Cuda to dużo.

  #3 27.10.2016 17:20

@Anonim (niezalogowany): Najlepiej każde gniazdo (audio jack, usb, hdmi itp) podłączyć pod 220V, poprzerabiać wtyczki tak by pasowały do gniazdka prądowego, wpiąć wtyczki w listwę, załączyć listwę. Działa w 100%, próbowałem, podkręciło mi do 9THz na każdy rdzeń. Hula jak ta lala.

  #2 06.07.2016 12:53

@Miszkurka2000: wiesz jak podkręcić i3-2350M

Miszkurka2000   16 #1 27.10.2015 18:38

Mam i używam. Procesor podkręcony. Problemów nie stwierdziłem.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.