r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Intel Extreme Tuning Utility 6.4.1.19

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Intel Extreme Tuning Utility to niewielkie i proste narzędzie przeznaczone do zmiany parametrów pracy procesorów i układów graficznych firmy Intel. Umożliwia ono łatwe podkręcenie CPU i GPU montowanych we współczesnych komputerach, a także późniejsze monitorowanie stabilności ich pracy.

Galeria programu

Program wyposażony został w szereg użytecznych funkcji, pozwalających na manipulowanie wartościami głównego mnożnika procesora czy napięcia. Nie zabrakło również opcji tzw. overclockingu kart graficznych Intela. Co istotne, narzędzie umożliwia użytkownikowi tworzenie profilów z ustawieniami i ich wykorzystanie w razie potrzeby. Intel Extreme Tuning Utility posiada specjalny moduł do monitorowania w czasie rzeczywistym parametrów pracy podstawowych komponentów komputera - liczba wykorzystywanych rdzeni komputera, temperatura każdego z nich oraz częstotliwość pracy.

Atutem programu jest dostępność specjalnych testów stabilności (niezwykle potrzebnych podczas overclockingu) oraz narzędzi do sprawdzania wydajności komputera. W przypadku tego ostatniego możliwe jest porównywanie wyników z użytkownikami z całego świata.

Uwaga!

  • Korzystanie z programu zalecamy jedynie zaawansowanym użytkownikom. Nieodpowiednia modyfikacja poszczególnych parametrów pracy podzespołów komputera może powodować ich trwałe uszkodzenie.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Mireczek   10 #6 25.07.2017 16:51

@Mirosław PCFormat Spec 100% True (niezalogowany):
Poszukuję transformatora z 230V na 220V, bo nie wiem czy do 230V mogę podłączyć? Do USB-C też trzeba podłączyć?

  #5 16.07.2017 20:35

@Mirosław PCFormat Spec 100% True (niezalogowany):
Taaa, ale trzeba wyłączyć listwę, potem powtykać wtyczki z poprzerabianych urządzeń. Jak się już wszystko pod listwę podepnie to dopiero wtedy włączamy ją z O na I haha! Mi do 11THz podkręciło. Miosław Tobie jakoś słabo.

  #4 30.10.2016 20:20

taaaa tweak pod system 32 bit no po prostu aż się coś dzieje, 64bit system nadrzędny to i tak gó.wnianie mało. Gdyby nie te ograniczenia kernell to nie musiałbym kupować karty za tysiące żeby nadrobić szerokością bitową. Zrobiłby to system z procesorem, ale lobby nadal będzie robić karty bo tak. Pokazali to chłopaki z toms hardwara jak zrobić klaster z xeonów i grafika w ogóle nie była potrzebna symulacja CUDA udała się genialnie zwłaszcza, że startowali na 4 procesorach od 800 Cuda to dużo.

  #3 27.10.2016 17:20

@Anonim (niezalogowany): Najlepiej każde gniazdo (audio jack, usb, hdmi itp) podłączyć pod 220V, poprzerabiać wtyczki tak by pasowały do gniazdka prądowego, wpiąć wtyczki w listwę, załączyć listwę. Działa w 100%, próbowałem, podkręciło mi do 9THz na każdy rdzeń. Hula jak ta lala.

  #2 06.07.2016 12:53

@Miszkurka2000: wiesz jak podkręcić i3-2350M

Miszkurka2000   17 #1 27.10.2015 18:38

Mam i używam. Procesor podkręcony. Problemów nie stwierdziłem.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.