Internet Archive: wirtualne muzeum oprogramowania na Windowsa 3.1x otwarte!

Internet Archive: wirtualne muzeum oprogramowania na Windowsa 3.1x otwarte!

Internet Archive: wirtualne muzeum oprogramowania na Windowsa 3.1x otwarte!
12.02.2016 14:02

Inicjatywa Internet Archive nabiera coraz większego rozpędu. Niedawno informowaliśmy o uruchomieniu wirtualnego muzeum, w którym można zapoznać się efektami zainfekowania komputera wirusami sprzed dekady lub dwóch, a już w muzeum pojawiła się nowa „sala”: można dzięki niej uruchomić programy przeznaczone na Windowsa 3.11

Seria 3.1x rozpoczęła się od premiery Windowsa 3.1 w roku 1992. W muzeum można zatem uruchomić przeznaczone na 16-bitowy system oprogramowanie, którego lwią część stanowią gry komputerowe. Mimo że od premiery większości z nich minęły 24 lata, to nikogo nie zdziwi zapewne, że przez niemal ćwierć wieku nie zatraciły one nic ze swojej grywalności. Przekonać można się o tym na archive.org.

Podobnie, jak to było w przypadku muzeum wirusów, gry są uruchamiane na emulatorze DOSBox: zapewnia on pełną obsługę współczesnych urządzeń wejścia, udało się nawet uniknąć problemów z właściwym rozpoznawaniem środkowego przycisku myszy. Ponadto pomocna zawsze może być klawiatura: przedsięwzięcie jest zatem dużo bardziej interaktywne niż sama pasywna możliwość oglądania efektów zainfekowania komputera, a dostępne w muzeum produkcje to prawdziwe pożeracze czasu.

Dostępnych jest na razie prawie 40 programów, nie zabrakło także polskiego akcentu w postaci gry Koło Fortuny. Wiele godzin zabawy dostarczy także minimalistyczna strategia turowa Monopoly. Pomysłom i ich realizacjom w wykonaniu Internet Archive pozostaje jedynie przyklasnąć i czekać na więcej!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)