WindowsInternet i komunikacjaPrzeglądarki stron WWWInternet Explorer

Internet Explorer10 (IE10)

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Internet Explorer 10 (IE10) to najnowsza wersja popularnej przeglądarki internetowej Microsoftu. W porównaniu do poprzednika (IE9) nie znajdziemy w niej wielu zmian w interfejsie graficznym, ale za to twórcy skupili się na takich aspektach jak wydajność i szersze wsparcie dla nadchodzącego standardu HTML5.

Nowa odsłona przeglądarki Microsoftu to kolejny krok w stronę lepszego wsparcia dla takich technologii webowych jak HTML5 i CSS3. Wprowadzano w niej m.in. implementację web sockets, CSS3 Multi-column Layout, CSS3 Grid Layout, CSS3 Flexible Box Layout, CSS3 Gradients oraz ES5 Strict Mode. Szybkość i wydajność przeglądarki poprawiono dodatkowo dzięki ulepszeniu silnika JavaScript.

Wśród nowości znalazł się również mechanizm sprawdzania pisowni z opcją personalizacji słownika. Ogranicza się on do poprawy powszechnych oraz często popełnianych błędów i literówek, oznaczając je poprzez czerwone podkreślenie. Użytkownik posiada możliwość ignorowania sugestii poprawy, wyboru jednej z możliwych opcji korekty, a także dodawania do słownika własnych słów. Wersja dziesiąta zawiera także nową technologię ochrony przed śledzeniem (Do-not-track), pozwalającą na blokowanie stronom WWW możliwości gromadzenia informacji o wizytach i aktywności użytkownika.

Wersja Internet Explorera 10 dla systemu Windows 7 nie posiada wszystkich możliwości jej odpowiednika dla Windows 8 z Modern UI. Głównym ograniczeniem jest brak zintegrowanej z przeglądarką wtyczki Adobe Flash Player.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.193 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań220 801
Data aktualizacji26 lut 2013
Rozmiar pliku24.51 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (134)