Internet Netia nie działa. "Technicy pracują nad usunięciem awarii"

Trwa awaria internetu Netia
Trwa awaria internetu Netia
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek

01.09.2023 20:05, aktual.: 04.09.2023 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netia walczy z awarią internetu - wynika z narastającej liczby zgłoszeń w serwisie downdetector. Sygnały od użytkowników zaczęły spływać po 19:00 i w znakomitej większości dotyczą braku internetu stacjonarnego. Netia jest świadoma problemu i deklaruje, że technicy pracują nad usunięciem awarii.

Netia pracuje nad usunięciem awarii internetu stacjonarnego, która dotyka użytkowników zwłaszcza w największych miastach - wynika z raportów spływających do serwisu downdetector. Od przeszło godziny liczba zgłoszeń utrzymuje się na poziomie ponad 300, a dotyczą one m.in. Warszawy, Krakowa, Lublina, Łodzi i Poznania.

Netia wie o awarii, ale na tę chwilę nie podaje więcej szczegółów ponad informację, że prace nad usunięciem usterki już trwają. W komentarzach na Facebooku jeden z klientów zwracający uwagę na brak internetu w Krakowie otrzymał od Netii następującą odpowiedź: "Bardzo przepraszamy za utrudnienia. Technicy pracują nad usunięciem awarii. Mamy nadzieję, że wkrótce usługi będą działały już prawidłowo".

Trwa awaria internetu Netia
Trwa awaria internetu Netia© downdetector

Chociaż awarie internetu po prostu się zdarzają i każdy moment może być dla kogoś uciążliwy, bez wątpienia piątkowy wieczór nie jest idealną porą na takie przygody dla klientów Netii, którzy po tygodniu pracy z pewnością chętnie skorzystaliby z zasobów sieci.

Netia nie precyzuje, jak długo mogą potrwać utrudnienia, pozostaje więc po prostu uzbroić się w cierpliwość. Niestety w przypadku części klientów - według serwisu Downdetector - awaria internetu utrzymuje się od ponad czterech godzin. O 23:00 w piątkowy wieczór nadal napływają zgłoszenia, choć ich liczba stopniowo maleje.

Aktualizacja, 4 września

Obecnie wiemy już, że problemy z internetem Netii spowodowane są atakiem DDoS. Netia przeprasza klientów za niedogodności i deklaruje, że trwają prace mające na celu przywrócenie sprawności sieci. Więcej można przeczytać w kolejnym materiale.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)