Interop zwróci 16 mln adresów IPv4

Interop zwróci 16 mln adresów IPv4

21.10.2010 16:56

W związku z wyczerpywaniem się puli IPv4 organizacja Interop zwróci część z posiadanych przez siebie, a nieużywanych adresów.

Na początku tego tygodnia informowaliśmy o wyczerpującej się puli adresów IPv4. Na ten temat głośno już było na początku roku, kiedy opublikowano szacunkowe statystyki. Obecnie, jak podała organizacja Number Resource Organization, adresów IPv4 przydzielono już ponad 95%. Nie oznacza to wszelako, że wszystkie bloki zostały wykorzystane. Część z nich, należąca do różnych organizacji i instytucji, nie została jeszcze zużyta. Jak donosi ARIN (American Registry for Internet Numbers), organizacja Interop postanowiła właśnie zwrócić posiadaną pulę 16 mln nieużywanych adresów. Znajdą się one z powrotem w bazie ARIN, dzięki czemu będą mogli skorzystać z nich inni użytkownicy.

Według przewidywań pula dostępnych adresów IPv4 powinna skończyć się pod koniec przyszłego roku. Jak dotąd nie przydzielono jeszcze około 7 bloków, każdy po 16,7 mln adresów. Miejsce IPv4 wkrótce powinien zająć IPv6, nad którego wprowadzeniem pracują takie firmy jak Google, Comcast czy Facebook. Posiada on znacznie większą możliwość kombinacji, aniżeli IPv4, powinien więc służyć znacznie dłużej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)