iOS 11 ma problemy z pocztą Microsoftu. Exchange nie działa poprawnie

iOS 11 ma problemy z pocztą Microsoftu. Exchange nie działa poprawnie

iOS 11 ma problemy z pocztą Microsoftu. Exchange nie działa poprawnie
20.09.2017 18:44

Od wydania pierwszych wersji testowych systemu iOS 11 użytkownicy zgłaszali problemy z działaniem poczty Exchange. Wygląda na to, że nawet po udostępnieniu wersji stabilnej szerokiemu gronu odbiorców nadal są problemy z wysyłaniem i przekazywaniem dalej e-maili.

Na forum można zobaczyć zgłoszenia datowane na końcówkę lipca, ale najwięcej pojawiło się wczoraj. Użytkownicy Exchange'a i ActiveSync nie są w stanie wysyłać wiadomości. Serwer je odrzuca. W niektórych przypadkach pomagało manipulowanie załącznikami, w większości jednak nic nie dało się zrobić, zwłaszcza gdy dostawcą poczty jest sam Microsoft.

Deweloperzy doszli do wniosku, że źródłem problemu w niektórych przypadkach jest komunikacja HTTP/2, jeśli przed serwerem poczty pracuje proxy. O ile w przypadku własnych serwerów administratorzy mogą starać się rozwiązać problem na własną rękę, korzystający z usług Microsoftu zostali na lodzie i bez możliwości wysyłania maili ze smartfonów i tabletów po aktualizacji.

Tymczasem Apple informuje, że współpracuje z Microsoftem nad rozwiązaniem tego problemu. Trudno powiedzieć, po której stronie leży wina, ale na pewno firmom nie spieszyło się do naprawienia tego błędu wcześniej. Szkoda, bo jak zwykle cierpią użytkownicy – tym razem głównie firmy i subskrybenci Office 365.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)