iOS 12.1.2 już dostępny. Apple wyjątkowo szybko wydał nową aktualizację

iOS 12.1.2 już dostępny. Apple wyjątkowo szybko wydał nową aktualizację

Apple udostępnił nową wersję iOS-a. (depositphotos)
Apple udostępnił nową wersję iOS-a. (depositphotos)
18.12.2018 09:43

Apple nieoczekiwanie udostępnił kolejną aktualizację iOS-a. Warto zaznaczyć, że zaledwie dwa tygodnie temu użytkownicy iUrządzeń otrzymali nową wersję oznaczoną 12.1.1. Natomiast pierwsza beta 12.1.2 pojawiła się zaledwie tydzień temu. Najwidoczniej, ostatnia stabilna wersja posiadała kilka błędów, które musiały zostać, jak najszybciej usunięte.

Nowa wersja, iOS 12.1.2, według oficjalnej listy zmian, to wyłącznie zbiór poprawek. Użytkownicy muszą pobrać około 100 MB (iPhone XS – 101,5 MB). Jeśli komunikat o aktualizacji nie pojawi się automatycznie, to dostępność należy sprawdzić ręcznie. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, następnie w Ogólne i klikamy na Uaktualnienia.

Aktualizacja usuwa błędy aktywacji karty eSIM na iPhonie XR, iPhonie XS i iPhonie XS Max. Rozwiązuje też problem z łącznością przez sieć komórkową, który występował w Turcji w przypadku przed chwilą wymienionych modeli iPhone’ów. Apple nie udostępnia innych informacji, dotyczących aktualizacji. Jednakże, serwis 9to5Mac informuje, że aktualizacja mogła wprowadzić poprawki związane z ostatnią aferą w Chinach – firma z Cupertino dostała zakaz sprzedaży większości iPhone’ów na terenie Państwa Środka w związku z prawdopodobnym naruszeniem patentów należących do Qualcomma. Jednakże, nie jest jasne, jakie dokładnie zmiany miałby zostać wdrożone.

Warto zauważyć, że iOS 12.1.1. u części użytkowników uniemożliwił korzystanie z mobilnego internetu. Często jedynym rozwiązaniem było korzystanie z Wi-Fi, aby móc przeglądać Internet. Nie wiemy jeszcze, czy ten błąd został usunięty w nowej aktualizacji. Apple zdarza się nie chwalić naprawą wybranych problemów – usuwając je po cichu, jeśli dotknęły tylko małej grupy klientów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)