iOS 12.1.4 już dostępny. Apple naprawia lukę w FaceTime, którą odkrył 14‑latek

Aktualizacja iOS-a dostępna. (depositphotos)
Aktualizacja iOS-a dostępna. (depositphotos)

07.02.2019 20:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple udostępnił nową wersją iOS-a, której wydanie nie było wcześniej planowane. Aktualizacja została bowiem udostępniona ze względu na odkrytą lukę w usłudze FaceTime. Zaktualizowany został także macOS.

Użytkownicy muszą pobrać około 100 MB (iPhone XS – 99 MB). Jeśli komunikat o aktualizacji nie pojawi się automatycznie, to dostępność należy sprawdzić ręcznie. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, następnie w Ogólne i klikamy na Uaktualnienia.

Apple usuwa lukę w grupowym FaceTime

Nowa wersja, która oznaczona jest jako iOS 12.1.4, usuwa lukę znalezioną FaceTime. Co ciekawe, została ona odkryta przez 14-latka, który zwrócił uwagę na problem z grupowym FaceTime, gdy umawiał się z przyjaciółmi na wspólne granie w Fortnite'a. Okazało się, że możliwe jest podsłuchiwanie innych uczestników rozmowy, nawet jeśli nie odebrali oni połączenia.

Obraz

Apple, po nagłośnieniu sprawy przez media, zdecydował się zareagować. Grupowy FaceTime został wyłączony i zapowiedziano wydanie odpowiedniej łatki. Ponadto, firma Tima Cooka ogłosiła, że zamierza nagrodzić nastolatka, który znalazł lukę w oprogramowaniu.

macOS także otrzymał niewielką aktualizację

Wydana została ponadto poprawka dla systemu macOS, która przywraca grupowy FaceTime także na komputerach Mac. Warto zauważyć, że oficjalna strona Apple, informująca o stanie usług, pokazuje już pełną sprawność usługi FaceTime.

FaceTime działa już poprawnie. (źródło: Apple)
FaceTime działa już poprawnie. (źródło: Apple)

Nie jest to pierwsza niewielka aktualizacja iOS-a w tym roku. Apple wcześniej udostępnił wersję 12.1.3, która była przede wszystkim zbiorem poprawek i usuwała wcześniej zgłoszone błędy. Obecnie firma rozwija także beta wersję iOS-a 12.2, który w stabilnym wydaniu powinien zostać udostępniony w ciągu najbliższych tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)