iOS 12.1.3 już dostępny. Apple naprawia błędy w oprogramowaniu iPhone'ów i iPadów

Strona główna Aktualności
Nowa wersja iOS-a już dostępna. (depositphotos)
Nowa wersja iOS-a już dostępna. (depositphotos)

O autorze

Apple udostępnił kolejną aktualizację iOS-a 12. Wersja 12.1.3, która skierowana jest dla użytkowników iPhone’ów i iPadów, nie wprowadza większych zmian. Firma Tima Cooka skupiła się na usunięciu wcześniej zgłoszonych błędów.

Użytkownicy muszą pobrać około 300 MB (iPhone XS – 334,5 MB). Jeśli komunikat o aktualizacji nie pojawi się automatycznie, to dostępność należy sprawdzić ręcznie. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, następnie w Ogólne i klikamy na Uaktualnienia.

Ponownie, po wcześniejszym iOS 12.1.2, mamy do czynienia wyłącznie z paczką poprawek. Aktualizacja:

  • usuwa problem z przewijaniem zdjęć w widoku Szczegóły, który mógł występować w aplikacji Wiadomości
  • rozwiązuje problem, w którym na zdjęciach wysłanych z arkusza udostępniania mogły występować artefakty w postaci pasków
  • usuwa problem, który mógł powodować zniekształcenia dźwięku podczas używania zewnętrznych urządzeń wyjściowych audio z iPadem Pro (model 2018)
  • rozwiązuje problem, który mógł powodować rozłączanie niektórych systemów CarPlay z iPhonem XR, iPhonem XS i iPhonem XS Max

Nowa wersja oprogramowania trafiła także na głośnik Apple HomePod. W przypadku tego urządzenia aktualizacja:

  • usuwa problem, który mógł powodować ponowne uruchamianie HomePoda
  • rozwiązuje problem, który mógł powodować zatrzymywanie nasłuchu Siri

Warto zaznaczyć, że od udostępnienia ostatniego zestawu poprawek minął zaledwie miesiąc. Owszem każdemu zdarzają się błędy, aczkolwiek po Apple oczekujemy wyższej jakości oprogramowania. Zwłaszcza, że aktualny iOS 12, w przeciwieństwie do iOS-a 11, miał być naprawdę dopracowanym wydaniem. Z drugiej strony, brawo Apple za sprawną reakcję na odkryte błędy.

© dobreprogramy
s