iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS – każdy może testować nowe systemy Apple

iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS – każdy może testować nowe systemy Apple

iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS – każdy może testować nowe systemy Apple
25.06.2019 03:40, aktualizacja: 25.06.2019 09:48

Zgodnie z zapowiedzią z konferencji WWDC, na lato dostaliśmy bety systemów operacyjnych firmy Apple. Zainteresowani mogą już zainstalować na swoich urządzeniach z jabłuszkiem testowe systemy iOS 13, macOS Catalina, tvOS 13 oraz nowość – iPad OS.

Wersje beta systemów są dostępne dla wszystkich zainteresowanych testerów. By zapisać swoje iUrządzenie do testów, musisz udać się na stronę dla testerów. Na stronie podaj swój Apple ID i wybierz system, który cię interesuje.

350264718910580673

Jeśli chcesz testować betę macOS Catalina na swoim Macu, musisz najpierw ściągnąć program dla testerów, który ją zainstaluje.

Co nowego w systemach Apple?

Najwięcej zyskasz, jeśli masz już MacBooka i iPada. macOS Catalina i iPad OS zapewniają świetną integrację, w której iPad może być drugim monitorem dotykowym dla Maca, a nawet tabletem do rysowania.

Ponadto macOS 10.15 Catalina wprowadza interesujący system zabezpieczający. Jeśli twój Mac wpadnie w niepowołane ręce, nikt z niego nie skorzysta. Niemożliwa będzie nawet instalacja nowego systemu. Maca zobaczysz na mapie, nawet jeśli nie zostanie podłączony do żadnej sieci. Pomogą w tym wszystkie inne urządzenia Apple w okolicy, raportując obecność poszukiwanego Maca. Nawet iPhone złodzieja będzie działał przeciwko niemu.

350264718910842817

macOS 10.15 Catalina wymaga Maca z drugiej połowy 2012 roku lub nowszego. Na moim MacBooku Pro z jesieni 2013 działa, jakbym dopiero wyjęła ten laptop z pudełka (czego nie można powiedzieć o stanie obudowy).

Na iPhonie możesz sprawdzić iOS 13 ze świetnie przygotowanym ciemnym motywem. W trybie nocnym wystąpią nie tylko pojedyncze aplikacje, ale cały system. Ponadto nowy system mobilny Apple daje lepszą kontrolę nad informacjami o położeniu, a nowy sposób logowania kontem Apple ukryje twój prawdziwy e-mail przed ciekawskimi stronami.

iOS 13 będzie działać na iPhone'ach 6s oraz nowszych, a także na iPodzie Touch 7. generacji.

Nowa definicja komputera osobistego

Do tej pory nie wiem jak nazwać iPad OS. Apple od dłuższego czasu promuje iPada jako komputer osobisty, ale nie jest to maszyna, na której działa desktopowy system operacyjny. Może trzeba zmienić definicję komputera osobistego? Ma to wiele sensu w czasach, gdy najbardziej osobistym urządzeniem elektronicznym jest smartfon ze sporym ekranem, a laptop kojarzy się z pracą.

iPad OS został oddzielony od iOS-a. iPad OS wygląda na system świetnie zaprojektowany do pracy palcami lub rysikiem. O myszce na razie Apple nie wspomina.

iPad OS będzie działał na starszych tabletach. Zainstalujesz go na iPadzie Air 2 i nowszych, wszystkich iPadach Pro, iPadzie 5. generacji i nowszych, iPadzie mini 4 i nowszych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)