iPad w sprzedaży - ponad 100 aplikacji w App Store

29.03.2010 11:31, aktual.: 29.03.2010 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj Apple rozpoczął wysyłkę swojego najnowszego produktu - tabletu iPad. Użytkownicy będą mogli skorzystać z ponad setki nowych aplikacji w App Store, które pojawiły się specjalnie dla tego urządzenia.

iPad swoją premierę miał 27 stycznia, a wyprzedany został jeszcze zanim trafił do sklepów. Osoby, które zamówiły przez Internet urządzenie, powinny otrzymać je najwcześniej w sobotę 3 kwietnia. Jak policzył serwis AppAdvice, w App Store jest już ponad 100 aplikacji przygotowanych specjalnie dla iPada. Wprawdzie użytkownicy tabletu mogą kupować i pobierać wszystkie programy i gry z e-sklepu, to jednak tylko niektóre zostały dostosowane przez deweloperów do ekranu tabletu. Pozostałe, pierwotnie przygotowane dla iPhone’ów, będą powiększane w iPadach, przez co oczywiście ich jakość będzie nieco gorsza.

Wśród aplikacji dedykowanych dla iPada można znaleźć takie programy jak Twitterrific (obsługa Twittera), Pianist Pro, Brushes (malowanie), OmniGraphSketcher (wykresy) czy Italian Video Recipes (przepisy kulinarne). Są także liczne gry i mapy miast (Amsterdam, Nowy Jork). Kolejne aplikacje będą pojawiać się w najbliższych dniach. Film wideo prezentujący App Store z aplikacjami dla iPadów można obejrzeć na stronach serwisu Vimeo.

Interesującą informację podała też firma Brightcove. Zajmuje się ona dostarczaniem usług wideo online dla takich serwisów jak The New York Times czy Time. Brightcove wprowadza właśnie obsługę języka HTML5 dla swoich klientów. Oznacza to, że właściciele iPadów, ale także smartfonów, będą mogli oglądać materiały wideo w popularnych magazynach i serwisach informacyjnych. Ale nic za darmo. Największe serwisy już zapowiedziały, że jeszcze w tym roku wprowadzą opłaty za korzystanie z ich usług. Czytelnicy Timesa i Sunday Timesa będą płacić 2 funty tygodniowo za dostęp do materiałów online. Według niepotwierdzonych informacji użytkownicy iPadów będą płacić 18 dolarów miesięcznie za możliwość czytania Wall Street Journal.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)