iperf3.1.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

iperf to najprostszy i najskuteczniejszy multiplatformowy program do diagnostyki przepustowości łączy sieciowych.

Narzędzie nie wymaga instalacji i uruchamiane jest bezpośrednio z wiersza polecenia. Funkcjonuje w oparciu o architekturę klient-serwer, czyli wymagane jest uruchomienie instancji programu na obu systemach, pomiędzy którymi chcemy dokonać pomiaru przepustowości. iperf pozwala na pomiar pasma TCP i UDP, umożliwia swobodne kontrolowanie wielu parametrów transmisji (między innymi rozmiar okna TCP, MSS, algorytm Nagle'a), a także obsługuje transmisje multicastowe oraz IPv6. Możliwe jest również ustalenie stałej prędkości transmisji podczas testu, wykonywanie testów symetrycznych i wiele, wiele innych.

Najnowszą wersję dla Windows skompilował Olivier S. Masse w oparciu o biblioteki Cygwin. Do pracy iperf wymaga obecności w katalogu biblioteki DLL dostarczanej wraz z plikiem wykonywalnym.

Udostępnij
iperf 3.1.2wersja stabilna (32-bit)
iperf 3.1.2wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań13 582
Data aktualizacji12 maj 2016
Rozmiar pliku1.38 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)