iPhone roku 2017: cały ze szkła, z zupełnie nowym wyświetlaczem?

iPhone roku 2017: cały ze szkła, z zupełnie nowym wyświetlaczem?

Szklany smartfon projektu Andrewa Solesbury'ego (źródło: funkyspacemonkey.com)
Szklany smartfon projektu Andrewa Solesbury'ego (źródło: funkyspacemonkey.com)
10.08.2016 16:19, aktualizacja: 11.08.2016 21:18

Będziemy szczęki zbierać z podłogi na widok przyszłorocznegoiPhone’a. Japońskie media donoszą, że Apple zmęczyło się jużwalką z konkurencją w bliskim zwarciu i chce zaprezentować w 2017roku klientom coś, czego jeszcze nie widzieli poza filmami sciencefiction. iPhone z 2017 roku będzie cały ze szkła, a nad wykonaniemtakiej obudowy pracuje już tajwański Foxconn.

Te rewelacje przedstawia poważany japoński serwis Nikkei.Powołujaąc się na swoje źródła na Tajwanie, informuje, żeFoxconn chcąc zabezpieczyć swoją pozycję wiodącego wykonawcyiPhone’ów, już od zeszłego roku eksperymentuje ze szklanymiobudowami. Obecnie firma ta zapewnia większość metalowych obudówdla iPhone’a 6S i iPhone’a 7, ale dzieli zamówienia jeszcze zinną tajwańską firmą, Catcher Technology, oraz amerykańskimJabilem. Jako że Apple jest najważniejszym klientem Foxconnu (ponad50% jego zamówień przypada na firmę z Cupertino), nic dziwnego, żeFoxconn jest gotów na przygotowanie się do tak radykalnych zmian wlinii produkcyjnej.

Szklany smartfon projektu Andrewa Solesbury'ego (źródło: funkyspacemonkey.com)
Szklany smartfon projektu Andrewa Solesbury'ego (źródło: funkyspacemonkey.com)

Warto podkreślić, że miesiąc temu Apple uzyskało patent na konstrukcję urządzeń całkowicie ze szkła, lecz nie z jednej bryły. Stopienie ze sobą wielu szklanych elementów pozwoli zachować lekkość w dużym stopniu pustej w środku konstrukcji.

Analitycy rynku, na których powołuje się Nikkei, utrzymują, żeApple w przyszłym roku skończy nie tylko z metalową obudową, aleteż z dotychczas stosowanymi wyświetlaczami polikrzemowymi (LTPS).Następca iPhone’a 7 ma korzystać z zaawansowanych paneli OLED,które wyprodukuje najprawdopodobniej główny konkurent Apple’a –Samsung. Niewykluczone jednak, że Foxconn chce i na wyświetlaczesię załapać, podobno w tym właśnie celu kupił Sharpa.

projekt koncepcyjny szklanego smartfonu (źródło:mobilewebstudio.com)
projekt koncepcyjny szklanego smartfonu (źródło:mobilewebstudio.com)

Zdaniem Japończyków takie posunięcia są konieczne, by pobudzićapetyt na nowe iPhony. Sytuacja jest dla Apple kłopotliwa – po razpierwszy od 13 lat sprzedaż tych urządzeń spadła rok do roku,spadła także średnia cena sprzedaży, za to odpowiada wydanietaniego modelu iPhone SE. Firma jest pod sporą presją i posuwa siędo desperackich posunieć, podobno w ostatniej chwili zdecydowałasię zrezygnować z jednoobiektywowej wersji iPhone’a 7na kilkamiesięcy przed oficjalną premierą. Nigdy wcześniej Apple jeszczenie wprowadzało takich zmian do linii produktowej praktycznie tużprzed ich premierą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)