MacOSGrafikaNarzędzia dla fotografówIridient Developer
Iridient Developer ikona

Iridient Developer3.4.1

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Iridient Developer to minimalistyczny program do obróbki zdjęć i „wywoływania” surowych plików RAW z aparatów fotograficznych. Program odczytuje RAW-y z kilkuset aparatów, jest w stanie poprawić barwy zdjęć, a także usunąć niedoskonałości wynikające z konstrukcji sprzętu, jak szum i zniekształcenia.

Iridient Developer został wyposażony w prostą przeglądarkę zdjęć oraz klasyczne narzędzia do korekty balansu bieli, naświetlenia, kontrastu, dostosowania punktu czerni i bieli, krzywe, a także suwaki pozwalające na bardzo precyzyjną kontrolę kolorów. Z jego pomocą można także zamienić zdjęcia kolorowe na czarno-białe lub barwione (sepia, cyjanotyp i tym podobne). Można także zdjęcia kadrować i wyprostować oznaczając linię horyzontu. Zabrakło jedynie narzędzi do retuszu.

Przy wywoływaniu zdjęć Iridient Developer może także bardzo dokładnie usunąć szum ze zdjęć oraz wprowadzić poprawki bazując na charakterystyce sprzętu. Dzięki wbudowanym profilom dla ponad 600 aparatów jest w stanie poprawić geometrię kadru, usunąć aberracje chromatyczne i winiety. Gotowe zdjęcia można zapisać w formatach TIFF, JPG i PSD dla Photoshopa.

Wersja demonstracyjna programu pozwala przetestować wszystkie funkcje, ale na wywołanych zdjęciach umieszcza znaj wodny. Listę obsługiwanych aparatów można znaleźć na stronie producenta.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań82
Data aktualizacji27 paź 2020
Rozmiar pliku26.17 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (demo)
Iridient Developer ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)