iTaxi ułatwi podróże niewidomym. Nowa aplikacja jesienią

iTaxi ułatwi podróże niewidomym. Nowa aplikacja jesienią
iTaxi ułatwi podróże niewidomym. Nowa aplikacja jesienią

02.09.2019 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja iTaxi ułatwi podróżowanie taksówką osobom niewidomym. Jesienią zostanie wydana nowa aplikacja iTaxi dla systemów Android i iOS z usprawnieniami poprawiającymi jej dostępność.

iTaxi informuje, że w nowej wersji aplikacji dla pasażerów duży nacisk kładzie się na dostępność, w tym funkcje dla osób niewidomych. Nowa aplikacja jest właśnie testowana i sprawdzają ją osoby z zaburzeniami wzroku o różnym stopniu.

iTaxi przystosowany do Voice Over

iTaxi pracuje nad aplikacją przystosowaną dla niewidomych dla systemu iOS od lata 2018 roku. W 2019 roku podjęto decyzję o wprowadzeniu analogicznych usprawnień na systemie Android. W nowej wersji będzie możliwe samodzielne zamówienie i zrealizowanie przejazdu przez osobę niewidomą lub słabo widzącą w aplikacjach na obu systemach.

Aplikacja będzie działać prawidłowo, jeśli tylko na smartfonie będzie działał system ułatwiający dostęp – na przykład Voice Over w systemie iOS. Nawigacja głosowa poprowadzi użytkownika przez wszystkie kroki zamawiania taksówki, aż po ocenę kursu po zakończeniu przejazdu.

W testach pomogły niezależne organizacje

Testy były prowadzone z pomocą Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego, Fundacji Widzialni oraz Polskiego Związku Niewidomych. Warto ten fakt odnotować, gdyż były to pierwsze testy o takiej skali, przeprowadzone przez niezależne jednostki. iTaxi informuje, że obecnie istnieją pewne ograniczenia, ale po naniesieniu poprawek zgłoszonych przez testerów zostanie poprawiona. Testy

„Latem tego roku podjęliśmy decyzję, by poprosić o wsparcie w testach fundacje i organizacje znające problem dostępności z bliska. Wynik testów nas nie zaskoczył – wersja na iOS była lepiej dopracowana niż ta na Androida. Otrzymaliśmy kolejną listę uwag i poprawek – komentuje Katarzyna Małecka, Head of Product w iTaxi.

„Świadomość problemów, z jakimi boryka się nasze społeczeństwo, jest wpisane w DNA iTaxi. To dlatego wprowadzamy rozwiązania, które nie tylko umożliwią wygodne podróżowanie i pozytywnie wpływają na jakość życia Polaków. Jednym z takich przedsięwzięć jest właśnie aplikacji iTaxi do szczególnych potrzeb osób z zaburzeniami wzroku” – komentuje Jarosław Grabowski, CEO iTaxi.

Prace nad kolejnymi usprawnieniami planowane są na jesień 2019 roku. W obu aplikacjach dodawane są nowe funkcje, a w pracach zostaną uwzględnione również uwagi dotyczące użyteczności oraz dostępności.

iTaxi znajdziesz w naszej bazie aplikacji dla systemów Android i iOS.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)