iTaxi ułatwi podróże niewidomym. Nowa aplikacja jesienią

iTaxi ułatwi podróże niewidomym. Nowa aplikacja jesienią

iTaxi ułatwi podróże niewidomym. Nowa aplikacja jesienią
iTaxi ułatwi podróże niewidomym. Nowa aplikacja jesienią
02.09.2019 15:01

Aplikacja iTaxi ułatwi podróżowanie taksówką osobom niewidomym. Jesienią zostanie wydana nowa aplikacja iTaxi dla systemów Android i iOS z usprawnieniami poprawiającymi jej dostępność.

iTaxi informuje, że w nowej wersji aplikacji dla pasażerów duży nacisk kładzie się na dostępność, w tym funkcje dla osób niewidomych. Nowa aplikacja jest właśnie testowana i sprawdzają ją osoby z zaburzeniami wzroku o różnym stopniu.

iTaxi przystosowany do Voice Over

iTaxi pracuje nad aplikacją przystosowaną dla niewidomych dla systemu iOS od lata 2018 roku. W 2019 roku podjęto decyzję o wprowadzeniu analogicznych usprawnień na systemie Android. W nowej wersji będzie możliwe samodzielne zamówienie i zrealizowanie przejazdu przez osobę niewidomą lub słabo widzącą w aplikacjach na obu systemach.

Aplikacja będzie działać prawidłowo, jeśli tylko na smartfonie będzie działał system ułatwiający dostęp – na przykład Voice Over w systemie iOS. Nawigacja głosowa poprowadzi użytkownika przez wszystkie kroki zamawiania taksówki, aż po ocenę kursu po zakończeniu przejazdu.

W testach pomogły niezależne organizacje

Testy były prowadzone z pomocą Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego, Fundacji Widzialni oraz Polskiego Związku Niewidomych. Warto ten fakt odnotować, gdyż były to pierwsze testy o takiej skali, przeprowadzone przez niezależne jednostki. iTaxi informuje, że obecnie istnieją pewne ograniczenia, ale po naniesieniu poprawek zgłoszonych przez testerów zostanie poprawiona. Testy

„Latem tego roku podjęliśmy decyzję, by poprosić o wsparcie w testach fundacje i organizacje znające problem dostępności z bliska. Wynik testów nas nie zaskoczył – wersja na iOS była lepiej dopracowana niż ta na Androida. Otrzymaliśmy kolejną listę uwag i poprawek – komentuje Katarzyna Małecka, Head of Product w iTaxi.

„Świadomość problemów, z jakimi boryka się nasze społeczeństwo, jest wpisane w DNA iTaxi. To dlatego wprowadzamy rozwiązania, które nie tylko umożliwią wygodne podróżowanie i pozytywnie wpływają na jakość życia Polaków. Jednym z takich przedsięwzięć jest właśnie aplikacji iTaxi do szczególnych potrzeb osób z zaburzeniami wzroku” – komentuje Jarosław Grabowski, CEO iTaxi.

Prace nad kolejnymi usprawnieniami planowane są na jesień 2019 roku. W obu aplikacjach dodawane są nowe funkcje, a w pracach zostaną uwzględnione również uwagi dotyczące użyteczności oraz dostępności.

iTaxi znajdziesz w naszej bazie aplikacji dla systemów Android i iOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)