iTaxi ze świetną aktualizacją. Dzięki nowej funkcji osoby niewidome mogą zamówić taksówkę

iTaxi ze świetną aktualizacją. Dzięki nowej funkcji osoby niewidome mogą zamówić taksówkę

fot. materiały prasowe iTaxi
fot. materiały prasowe iTaxi
06.12.2018 10:38, aktualizacja: 06.12.2018 11:36

Firma iTaxi poinformowała o wydaniu nowej wersji aplikacji, która została przygotowana do obsługi przez użytkowników z zaburzeniami wzroku. Od teraz osoby te mogą całkowicie samodzielnie korzystać ze wszystkich funkcji systemu.

Aplikacja iTaxi wraz z najnowszą aktualizacją otrzymała obsługę Voice Over. Po włączeniu wspomnianej funkcji w ustawieniach iPhone’a, użytkownik zostanie przeprowadzony przez wszystkie etapy użycia aplikacji – od pobrania i zainstalowania ze sklepu App Store, przez wstępną konfigurację, na zamówieniu taksówki kończąc.

Działanie funkcji Voice Over polega na czytaniu opisów na ekranie smartfonu. Pozwala to osobie z wadą wzroku na poruszanie się po systemie, a także po wybranych aplikacjach. Oczywiście obsługiwany jest język polski. W ustawieniach można wybrać szybkość mówienia, głośność, jeden z dostępnych głosów, a także szczegółowość komunikatów.

Obraz

iTaxi podaje, że zanim została udostępniona finalna wersja aplikacji, to przeprowadzony został szereg szczegółowych testów. Piotr Witka, ekspert ds. dostępności informacji elektronicznej i technologii oraz osobę niewidomą, był jedną z osób opracowujących funkcje dla osób niewidomych. To także on zasugerował wprowadzenie wielu niezbędnych zmian, które w praktyce miały przełożyć się na sprawne korzystanie z aplikacji oraz był odpowiedzialny za weryfikację poprawności systemu.

W wyniku prac nad dostępnością aplikacji dla niewidomych, technologia asystująca czyta zakładki służące do zamówienia przejazdu w sposób zrozumiały i uporządkowany. Osoby niewidome mogą samodzielnie korzystać ze wszystkich funkcji, czyli m.in. ustalania adresów, wyboru auta najbardziej dostosowanego do potrzeb użytkownika (stawka za kilometr, duży bagażnik, przewóz zwierząt, większa liczba pasażerów), wyboru aut popularnych czy luksusowych, śledzenia trasy w czasie przejazdu, jak i dokonywania płatności.

Nowości dostępne są wyłącznie w wersji na iOS-a. Twórcy jednak obiecują wprowadzenie podobnego rozwiązania w przypadku aplikacji na Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)