iTunes nie dla XP, Visty i  pierwszego Apple TV – Apple ma dość wspierania staroci

iTunes nie dla XP, Visty i  pierwszego Apple TV – Apple ma dość wspierania staroci

27.02.2018 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właściciele iPhone’ów, którzy od lat korzystają wciąż zestarszej generacji pecetów, zostali przez Apple zmobilizowani dozaktualizowania sprzętu, a przynajmniej systemu operacyjnego.Program iTunes,podstawowe narzędzie do aktywacji oraz zarządzania i synchronizacjidanych dla iUrządzeń, przestanie być wspierany na systemachWindows XP i Windows Vista. Możemy się jedynie dziwić, że do tejpory był wspierany.

Apple ogłosiło,że od 25 maja w życie wejdą nowe zabezpieczenia, któreuniemożliwią starszym pecetom korzystanie z iTunes Store. Starszym,to znaczy korzystającym z Windowsa XP lub Visty. Jako że nie sąone wspierane przez Microsoft, także i Apple nie chce już ich dalejwspierać. Wciąż można będzie korzystać ze starszych wersjiiTunes, bez żadnego wsparcia, jednak te starsze wersje nie będą wstanie niczego pobrać ze sklepu Apple’a, w tym wcześniejpoczynionych zakupów.

Minimalnym wspieranym systemem Windows będzie „siódemka” –jeśli ktoś będzie chciał odzyskać swoje wcześniej zakupioneprzez iTunes utwory i aplikacje, musi wpierw zaktualizować system.

Tak samo firma z Cupertino odcina od sklepu iTunes swoje pierwszeurządzenia Apple TV – sprzęt mający już ponad 10 lat, zprocesorem Pentium w środku. Nie oznacza to, że musicie od razuwyrzucać do śmieci to gustowne pudełeczko. Całkiem rozsądnymrozwiązaniem będzie zainstalowanie na nim oficjalnie wspieranejlinuksowej dystrybucji OSMC(Open Source Media Center), która pozwoli na uruchomienie m.in.odtwarzacza Kodi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także