Jack Dorsey wierzy, że Bitcoin to klucz do przyszłości Twittera

Jack Dorsey widzi przyszłośc w Bitcoinie (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Jack Dorsey widzi przyszłośc w Bitcoinie (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek

23.07.2021 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jack Dorsey uważa, że Bitcoin jest bardzo ważny dla Twittera i jego rozwoju. Szef serwisu podał, że kryptowaluta ma być wykorzystywana w "usługach i produktach" włącznie z reklamą, subskrypcjami i innymi funkcjami, które trafią do Twittera.

Szef Twittera utwierdził inwestorów w przekonaniu, że bitcoiny będą odgrywać ważną rolę w rozwoju serwisu, więc nie warto odwracać od nich uwagi - informuje TechCrunch. Jack Dorsey od dawna jest zwolennikiem kryptowaluty, więc zainteresowanie Bitcoinem nie powinno być zaskoczeniem. Jak podał, w przyszłości kryptowaluta ma być na co dzień wykorzystywana w wielu aspektach biznesowych Twittera.

Taka zapowiedź spotkała się jednak z różnymi reakcjami. Z jednej strony deklaracja Dorseya powinna być podstawą do inwestycji, ale z drugiej pojawiły się obawy między innymi związane z ekologią. Napędzanie rynku kryptowalut (na obecnym etapie) przekłada się bowiem na wyraźne zwiększenie zapotrzebowania na energię elektryczną, co niedawno dostrzegł Elon Musk, wycofując możliwość kupowania tesli za bitcoiny.

Jack Dorsey dodał, ze jego zdaniem Bitcoin jest najlepszym kandydatem, by docelowo stać się "rodzimą walutą internetu". Trudno powiedzieć, czy i kiedy tak mogłoby się stać, ale bez wątpienia bez deklaracji i decyzji pokroju tej związanej z Twitterem, w przyszłości bitcoiny nie będą traktowane tak poważnie, jak niektórzy by chcieli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)