WindowsMultimediaTworzenie i edycja filmówJahshaka

Jahshaka2.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Jahshaka to jeden z nielicznych, bezpłatnych i jednocześnie multiplatformowych programów przeznaczonych do edycji, dodawania efektów specjalnych, animacji i dźwięków do materiałów video.

Program charakteryzuje się dosyć ciekawym interfejsem, który ciężko spotkać w aplikacjach tego typu. Każdy element Jahshaki podzielony został na 10 pokoi, w których użytkownik może wykonać określone czynności. Do dyspozycji oddano nam m. in. pokój desktop przeznaczony do dodawania i przeglądania plików multimedialnych (wideo, audio, grafiki), colorize do poprawy kolorystyki obrazu, tracker do stabilizacji wideo, keyer wykorzystywany do efektów greenscreen czy encoder, w którym możemy enkodować gotowy materiał do wybranego formatu.

Obsługa programu nie należy do najłatwiejszych. Interfejs edytora mimo, że posiada innowacyjne i ciekawe podejście w wielu przypadkach się nie sprawdza. Możliwości filtrów wchodzących w skład Jahshaki zostawiają również sporo do życzenia szczególnie, że program nosił kiedyś miano darmowej alternatywy dla takich narzędzi jak chociażby After Effects. Jahshaka nie jest rozwijana już od 2006 roku, a tworzenie "oskarowych" produkcji za jej pomocą jest mało wykonalne.

Aplikacja bazuje na technologii renderowania OpenML i OpenGL. Istotnym elementem Jahshaki jest współpraca z wieloma formatami audio-video, a jej kolejnym walorem jest możliwość instalacji na wielu platformach: Windows, Linux i Mac.

Ocena redakcji
2.5
Ocena użytkowników
3.210 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań228 706
Data aktualizacji9 paź 2006
Rozmiar pliku14.98 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)