Jak usunąć FaceApp? Instrukcja dla użytkowników Androida i iOS-a

Jak usunąć FaceApp? Instrukcja dla użytkowników Androida i iOS‑a

Pokazujemy, jak usunąć FaceApp (Getty Images)
Pokazujemy, jak usunąć FaceApp (Getty Images)
Oskar Ziomek
19.07.2019 11:17, aktualizacja: 19.07.2019 11:56

Aby usunąć aplikację FaceApp na Androidzie lub iOS-ie wystarczy tylko kilka sekund. Program można usunąć dokładnie tak samo, jak każdą inną aplikację. Poniżej pokazujemy, jak to zrobić w prostych krokach.

Aplikacja FaceApp, która służy do zmieniania, w tym postarzania twarzy, szybko zyskuje popularność, ale wiele osób decyduje się na jej usunięcie z uwagi na kontrowersyjne działanie. Wątpliwości dotyczą bezpieczeństwa danych. Warto wiedzieć, jak można się jej pozbyć ze smartfona.

Jak usunąć FaceApp na Androidzie

W przypadku systemu Android, aby usunąć FaceApp należy zlokalizować ikonę aplikacji w menu, a następnie przytrzymać ją dłuższą chwilę. Zależnie od modelu telefonu oraz launchera, poskutkuje to wyświetleniem różnie wyglądającego dodatkowego menu.

Usuwanie FaceApp z Androida.
Usuwanie FaceApp z Androida.

Na liście powinna być dostępna opcja "Odinstaluj". Należy ją wybrać, a następnie zatwierdzić swoją decyzję w kolejnym komunikacie. Aplikacja zostanie usunięta z urządzenia.

Alternatywnie, aby usunąć aplikację FaceApp, należy wejść do ustawień Androida i odszukać opcje dotyczące aplikacji. Następnie wybrać listę wszystkich aplikacji. Na ekranie zostanie załadowana lista wszystkich programów, co może zająć dłuższą chwilę.

Usuwanie FaceApp z Androida z poziomu ustawień.
Usuwanie FaceApp z Androida z poziomu ustawień.

Teraz należy odszukać FaceApp (lub dowolny inny program, który ma zostać usunięty) i wyświetlić jego szczegóły, dotykając nazwy. Wśród opcji dostępny będzie przycisk "Odinstaluj". Ponownie konieczne będzie zatwierdzenie swojej decyzji w kolejnym komunikacie. Aplikacja zostanie usunięta.

Jak usunąć FaceApp na iOS

W przypadku systemu iOS, aby usunąć aplikację, należy dłużej przytrzymać jej ikonę. Wówczas te zaczną "drżeć", a w górnym rogu wszystkich aplikacji pojawi się krzyżyk, który pozwala usunąć programy z telefonu. Należy dotknąć tego przy ikonie FaceApp.

Usuwanie FaceApp w iOS 13.
Usuwanie FaceApp w iOS 13.

Usuwanie należy jeszcze potwierdzić w kolejnym komunikacie, który pojawi się na ekranie. Aplikacja zostanie odinstalowana. Warto dodać, że w przypadku iOS 13 dłuższe przytrzymanie ikon skutkuje w pierwszej kolejności wyświetleniem dodatkowego menu. Należy wybrać opcję "Zmień ułożenie aplikacji", a dopiero potem dotknąć krzyżyka przy wybranej aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)