Jak usunąć FaceApp? Instrukcja dla użytkowników Androida i iOS-a

Strona główna Aktualności
Pokazujemy, jak usunąć FaceApp (Getty Images)
Pokazujemy, jak usunąć FaceApp (Getty Images)

O autorze

Aby usunąć aplikację FaceApp na Androidzie lub iOS-ie wystarczy tylko kilka sekund. Program można usunąć dokładnie tak samo, jak każdą inną aplikację. Poniżej pokazujemy, jak to zrobić w prostych krokach.

Aplikacja FaceApp, która służy do zmieniania, w tym postarzania twarzy, szybko zyskuje popularność, ale wiele osób decyduje się na jej usunięcie z uwagi na kontrowersyjne działanie. Wątpliwości dotyczą bezpieczeństwa danych. Warto wiedzieć, jak można się jej pozbyć ze smartfona.

Jak usunąć FaceApp na Androidzie

W przypadku systemu Android, aby usunąć FaceApp należy zlokalizować ikonę aplikacji w menu, a następnie przytrzymać ją dłuższą chwilę. Zależnie od modelu telefonu oraz launchera, poskutkuje to wyświetleniem różnie wyglądającego dodatkowego menu.

Na liście powinna być dostępna opcja "Odinstaluj". Należy ją wybrać, a następnie zatwierdzić swoją decyzję w kolejnym komunikacie. Aplikacja zostanie usunięta z urządzenia.

Alternatywnie, aby usunąć aplikację FaceApp, należy wejść do ustawień Androida i odszukać opcje dotyczące aplikacji. Następnie wybrać listę wszystkich aplikacji. Na ekranie zostanie załadowana lista wszystkich programów, co może zająć dłuższą chwilę.

Teraz należy odszukać FaceApp (lub dowolny inny program, który ma zostać usunięty) i wyświetlić jego szczegóły, dotykając nazwy. Wśród opcji dostępny będzie przycisk "Odinstaluj". Ponownie konieczne będzie zatwierdzenie swojej decyzji w kolejnym komunikacie. Aplikacja zostanie usunięta.

Jak usunąć FaceApp na iOS

W przypadku systemu iOS, aby usunąć aplikację, należy dłużej przytrzymać jej ikonę. Wówczas te zaczną "drżeć", a w górnym rogu wszystkich aplikacji pojawi się krzyżyk, który pozwala usunąć programy z telefonu. Należy dotknąć tego przy ikonie FaceApp.

Usuwanie należy jeszcze potwierdzić w kolejnym komunikacie, który pojawi się na ekranie. Aplikacja zostanie odinstalowana. Warto dodać, że w przypadku iOS 13 dłuższe przytrzymanie ikon skutkuje w pierwszej kolejności wyświetleniem dodatkowego menu. Należy wybrać opcję "Zmień ułożenie aplikacji", a dopiero potem dotknąć krzyżyka przy wybranej aplikacji.

© dobreprogramy
s