Jak zainstalować Androida na Raspberry Pi

Jak zainstalować Androida na Raspberry Pi

Jak zainstalować Androida na Raspberry Pi
Krzysztof Fiedor
09.11.2016 16:36, aktualizacja: 28.03.2018 14:44

Instalacja Androida na Raspberry Pi jest bardzo prosta i w zasadzie ogranicza się do pobrania i zainstalowania kilku aplikacji. Uporządkowaliśmy to wszystko, zachęcamy do oglądania, w opisie znajdziecie natomiast linki do proponowanych w materiale programów.

Zacząć należy od przygotowania karty SD, która pewnie już niejeden obraz widziała i mogą pojawić się problemy z jej sformatowanie pod systemem Windows. Pomocny okaże się program SD Formater.

Mając już gotową kartę możemy przystąpić do pobrania obrazu z Androidem - najnowszą wersję znajdziecie na stronie Geek Till It Hertz, waga przed rozpakowaniem to niecałe 200MB, a do rozpakowania przyda się darmowy 7-Zip.

W kolejnym kroku "wypalamy" obraz na karcie SD (zalecana pojemność to 16GB), w tym celu skorzystać można z programu Win32 Disk Imager. Jeśli jednak pojawią się jakieś problemy z użytkowaniem tej aplikacji, to można wykorzystać Roadkil's Disk Image – nie zaszkodzi jeśli odpalicie aplikacje z uprawnieniami administratora.

Proces przenoszenia obrazu na kartę potrwa kilka minut. Nie pozostaje już nic innego jak umieszczenie karty SD w Malinie i jej odpalenie. Po kilkuminutowej instalacji przywita nas interfejs Androida.

O rozwoju Androida na Malinie poczytacie na forum android-rpi..

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)