Jak zostać znanym youtuberem? W USA rodzice są skłonni płacić za kursy dla swoich dzieci

Jak zostać znanym youtuberem? W USA rodzice są skłonni płacić za kursy dla swoich dzieci

Casey Neistat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych youtuberów, fot. Getty Images
Casey Neistat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych youtuberów, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
26.05.2019 19:50

Wydawać by się mogło, że aby zyskać popularność przez internet i serwis YouTube, potrzeba przede wszystkim dobrego pomysłu na swoją działalność i z pewnością trochę szczęścia. W praktyce okazuje się, że sporo elementów składających się na sukces da się usystematyzować i przekazywać w formie szkoleń. Jak donosi serwis Android Authority, w Stanach Zjednoczonych rodzice są skłonni płacić za kursy, po których ich pociechy będą wiedzieć, w jaki sposób zostać popularnymi youtuberami.

Jako przykład podawany jest kurs znany jako Level Up, który kierowany jest do odbiorców w wieku od 9 do 15 lat. Celem szkolenia jest przekazanie najmłodszym wiedzy z dość szerokiego zakresu. Tematyka zahacza bowiem jednocześnie o teorię filmów, sposoby przeprowadzania wywiadów, a także techniczne aspekty, takie jak pozyskiwanie i obróbka dźwięku. Uczestnicy takiego kursu mają zyskać umiejętności, dzięki którym ich filmy będą ciekawe dla odbiorców.

Co ciekawe, prowadzący szkolenia mają także kłaść duży nacisk na bezpieczeństwo w sieci i w tym zakresie uświadamiać także rodziców. - Chcę mieć pewność, że [rodzice] dbają o bezpieczeństwo w internecie, a będąc całkowicie szczerym, oni chcą się także upewnić, że ich dziecko nie będzie ich za bardzo zawstydzać w sieci – tłumaczy Jeff Hughes, założyciel i prezes fundacji Level Up w wywiadzie dla The Daily Dot.

Jak wynika z dostarczonych informacji, kursy "na youtubera" cieszą się coraz większą popularnością i w USA są ciekawą alternatywą dla obozów, podczas których można się nauczyć na przykład uprawiania nowego sportu. Warto zwrócić uwagę, że kursy dotyczące YouTube'a i kreowania treści w internecie nie należą do najtańszych. Tygodniowy obóz Content Creation & Streaming with YouTube & Twitch kierowany do młodzieży w wieku 12-17 lat to wydatek rzędu nawet 1000 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)