iOSPodróże i transportKomunikacja zbiorowaJakdojade
Jakdojade ikona

Jakdojade5.7.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Jakdojadę to aplikacja ułatwiająca korzystanie z serwisu o tej samej nazwie, dzięki której nawet w wielu największych miastach Polski bez problemu można pokonać trasę między dowolnymi punktami, korzystając z komunikacji miejskiej.

W aplikacji można wprowadzić lokalizację docelową, np. nazwę hotelu, czy po prostu wpisać „rynek”, a algorytm aplikacji sam znajdzie pasujący adres, punkt POI, bądź nazwę przystanku. Domyślnie punkt startowy pobierany jest za pomocą GPS, ale można także wprowadzić go ręcznie, jeśli wyszukiwana trasa zaczyna się gdzieś indziej. Po otrzymaniu tych informacji JakDojadę wyświetli kilka propozycji, wraz z rozpiską trasy do pokonania, łącznie z długością podróży, rodzajem środków komunikacji, którymi się będziemy poruszać i czasem, który pozostał do udania się w kierunku przystanku.

Aplikacja posiada ponadto pewną możliwość konfiguracji. Można wybrać, czy nam się spieszy, bądź wskazać, że nie chcemy się przesiadać, co będzie miało wpływ na wyliczanie trasy. Ponadto przystanki często odwiedzane można dodać do listy obserwowanych, by w przyszłości szybciej odnajdywać połączenia z poziomu aplikacji. Kolejną rzeczą, która dla wielu osób może być bardzo przydatna, są mapy miast z zaznaczonymi przystankami, co pomaga w określeniu celu podróży i prześledzeniu przebiegu trasy. Mapa JakDojade ma jeszcze jedno zastosowanie – w połączeniu z danymi z GPS-u potrafi pomóc w nawigacji, np. kiedy trzeba dojść do właściwego przystanku na dużym skrzyżowaniu. Aby nie utracić zgromadzonych danych i ustawień dodano możliwość ich synchronizacji poprzez iCloud.

W odróżnieniu np. do wersji z Androida, na iOS pewne funkcje wersji darmowej są mocno okrojone. Istnieje np. ograniczenie do zaledwie 6 wyszukiwań połączeń w miesiącu. Dodatkowo, użytkownik edycji darmowej jest skazany na oglądanie reklam. Wersja 2.0 JakDojadę dopasowano do płaskiego interfejsu iOS 7 dzięki czemu aplikacja zyskała na świeżości. Pełna wersja to koszt 3,59 euro (jednorazowo), bądź też 0,89 euro co miesiąc (tryb subskrypcji).

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań253
Data aktualizacji28 paź 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna (adware)
Jakdojade ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)