WindowsDodatkiBiblioteki i inne dodatkiJava SE Development Kit
Java SE Development Kit ikona

Java SE Development Kit15.0.2

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item

Java SE Development Kit (JDK) to najnowsza wersja kompletnego pakietu narzędzi, niezbędnych do pracy każdego programisty Javy. Umożliwia kompilację i uruchamianie różnego typu prostych programów w trybie tekstowym, apletów na strony internetowe, a także rozbudowanych aplikacji webowych.

Instalacja środowiska Java Development Kit (JDK) w systemie daje użytkownikowi dostęp do kompilatora Javy (javac) oraz ogromnej ilości użytecznych klas i metod zawartych w standardowej bibliotece. Przy ich użyciu tworzyć możemy proste programy działające z poziomu konsoli, aplety, aplikacje sieciowe, rozbudowane oprogramowanie webowe, umiejące wykorzystywać najpopularniejsze systemy bazodanowe i wiele, wiele więcej.

Wraz z pakietem instalowany jest interpreter kodu bajtowego, często określany mianem wirtualnej maszyny Javy. Pozwala on na uruchamianie programów napisanych w języku Java, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z JDK nie jest więc wymagana instalacja środowiska Java Runtime Environment (JRE). Dodatkowo poza wymienionymi elementami w ręce użytkownika trafiają takie narzędzia jak archiwizator (JAR), generator dokumentacji (JAVADOC), generator plików nagłówkowych (JAVAH), deasembler (JAVAP) oraz debugger (JDB).

Java Development Kit (JDK) nie posiada interfejsu graficznego, przez co wszelakie operacje jak kompilacja itp. odbywają się z poziomu wiersza poleceń/konsoli.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań8 223
Data aktualizacji20 sty 2021
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Java SE Development Kit ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)