Java SE Runtime Environment ikona

Java SE Runtime Environment8 update 301

Strona głównamacOSProgramowanieBiblioteki i FrameworkiJava SE Runtime Environment
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Java SE Runtime Environment to implementacja maszyny wirtualnej, dzięki której można pracować z wieloma programami, wykorzystującymi platformę Java Standard Edition, oraz applety na wielu stronach internetowych.

Java SE Runtime Environment to implementacja maszyny wirtualnej HotSpot (Java HotSpot Performance Engine) oraz dynamicznie ładowanych bibliotek (Java Class Library). Dzięki temu wszystkie niezbędne programom komponenty są dostępne oraz identyczne na każdym systemie operacyjnym, dzięki czemu programy nie muszą polegać na systemach. Implementacja jest zgodna ze specyfikacją Java Standard Edition, która pomija zagadnienia nieistotne z punktu widzenia kompatybilności oraz interoperacyjności.

Ustawienia maszyny można znaleźć w panelu ustawień systemowych. Mamy tam dostęp do parametrów bezpieczeństwa i wyjątków. W zaawansowanych ustawieniach znajdziemy także możliwość włączenia konsoli Javy, umieszczenia maszyny wirtualnej w Docku, logowania aktywności aplikacji, korzystania z certyfikatów i tym podobne.

Wraz z maszyną instalowana jest wtyczka dla przeglądarek internetowych, dzięki którym można uruchamiać applety (kalkulatory, czaty i tym podobne) na stronach.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena:
Liczba pobrań2 395
Data aktualizacji10 sie 2021
Rozmiar pliku0.03 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Java SE Runtime Environment ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (0)