WindowsProgramowanieŚrodowiska programistyczneJBuilder

JBuilder2008 R2 Enterprise

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

JBuilder 2008 R2 to najnowsza wersja kompletnego środowiska programistycznego dla Javy, opartego o Eclipse. Umożliwia ono tworzenie i testowanie prostych, jak również bardziej złożonych i rozbudowanych (korporacyjnych) aplikacji serwerowych Java EE. Łączy ono w sobie zestaw wielu narzędzi, które wspomagają programistę podczas poprawy jakości i wydajności kodu, a także zwiększają produktywność pojedynczych użytkowników i całych ich zespołów.

Oprogramowanie wyposażone zostało w kilka przydatnych narzędzi, które mają za zadanie dbać o jakość i optymalizację wytwarzanego kodu, a także umożliwiają budowanie wysoce skalowalnych aplikacji. JBuilder 2008 R2 posiada wbudowane funkcje do audytu i metryk, pozwala analizować złożoność i spójność między obiektami, stopień pokrycia testowego, co umożliwia programiście ocenę jakości wytwarzanego projektu, jeszcze na etapie jego realizacji - kodowania.

W celu usprawnienia pracy programistów oprogramowanie wyposażone zostało w zestaw wizualnych kreatorów, m.in. pozwalających łatwo tworzyć rozwiązania w technologii EJB, budować aplikacje, bazujące na Web Service'ach, a także projektować graficzne interfejsy z wykorzystaniem biblioteki Swing. Nie zabrakło również narzędzi do modelowania UML, które usprawnić mają komunikację pomiędzy deweloperami. JBuilder 2008 R2 obsługuje język UML zgodny ze specyfikacją 1.4 oraz 2.0. Dodatkowo oferuje mechanizm LiveSource, ułatwiający synchronizację kodu i schematów podczas wprowadzania zmian w jednym z nich.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań8 898
Data aktualizacji12 lis 2009
Rozmiar pliku1847.39 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)