Jednak da się. AMD wprowadziło Radeon Image Sharpening dla VII, Vegi 64 i 56

Jednak da się. AMD wprowadziło Radeon Image Sharpening dla VII, Vegi 64 i 56

VII i Radeony Vega 64 oraz 56 w końcu z RIS (fot. Materiały prasowe)
VII i Radeony Vega 64 oraz 56 w końcu z RIS (fot. Materiały prasowe)
03.10.2019 16:57

W połowie września sytuacja dla posiadaczy wciąż bardzo wydajnych Radeonów RX Vega 64 i 56 oraz VII nie była miła. Wprowadzona przy okazji RX 5700 i 5700 XT technologia RIS pojawiła się nawet na RX 570 czy RX 470, ale nie ich sprzętach. Jest już lepiej.

AMD niespecjalnie spieszyło się z dodaniem funkcji na Vega 56, Vega 64 i VII. Nawet nie deklarowało, czy w ogóle to zrobi. Mimo dobrych parametrów kart (na pewno lepszych niż chociażby RX 470), opcja nie była dostępna. Naturalnie to nie żadne przeszkody techniczne, które sprawiałyby, że Radeon Image Sharpening byłby niezgodny lub niezwykle trudny w implementacji dla wspominanych kart. Użytkownicy czuli się pominięci.

Może dostaniecie RIS, a może nie

Jeden z zagranicznych portali uzyskał stanowisko samego AMD. Według niego jak pisaliśmy ostatnio "AMD chce najpierw ocenić odbiór i zapotrzebowanie na Radeon Image Sharpening. Dopiero wtedy rozważy w przyszłości możliwość dodania obsługi tej technologii do innych kart graficznych."

Widać taki dzień nastał, bo niedawno wraz z ostatnią premierą sterowników dla kart graficznych linii AMD Radeon, modele takie jak Radeon Vega RX 56, Radeon Vega RX 64 i Radeon VII dostały działający RIS. Obecnie opcja jest dostępna dla Radeonów: RX 5700 XT, RX 5700, VII, Vega 64, Vega 56, RX 590, RX 580, RX 570, RX 480 i RX 470.

Technologia AMD Radeon Image Sharpening poprawia ostrość i szczegółowość obrazu niewielkim kosztem spadku liczby klatek animacji. Obróbka następuje tylko w tych obszarach, które tego wymagają, więc karta nie nakłada filtrów na cały obraz, co znacząco przyspiesza proces. Metoda jest przydatna głównie przy skalowaniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)