Jeff Bezos ma ponad 200 miliardów dolarów majątku. Wypracował go w 26 lat

Jeff Bezos ma ponad 200 miliardów dolarów majątku. Wypracował go w 26 lat

Jeff Bezos może się pochwalić oficjalnym majątkiem przekraczającym 200 mld dol., fot. Getty Images
Jeff Bezos może się pochwalić oficjalnym majątkiem przekraczającym 200 mld dol., fot. Getty Images
Oskar Ziomek
26.08.2020 20:32

Majątek założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, 26 sierpnia przekroczył 200 miliardów dolarów i ustanowił tym samym historyczny rekord. Bezos wypracował go w ponad 20 lat i na tę chwilę jest jedynym biznesmenem, którego fortuna przebiła barierę 200 mld. Tylko w tym roku powiększył swój majątek o ponad 82 miliardy dolarów – podaje New York Post.

Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie. W rankingu wyprzedza między innymi Billa Gatesa, który według Bloomberga posiada obecnie majątek w wysokości 123 miliardów dolarów, Marka Zuckerberga posiadającego 106 mld dolarów i Elona Muska, którego fortuna wynosi ponad 95 miliardów dolarów.

Jak podaje New York Post, Bezos posiada obecnie ponad 54 miliony akcji Amazona, co stanowi ponad 10 procent udziałów. Oprócz tego warte kilka miliardów udziały w firmie Blue Origin oraz gotówkę i inne aktywa szacowane na ponad 7 miliardów dolarów. Z obliczeń wynika, że gdyby w ubiegłym roku Bezos nie rozstał się ze swoją żoną (która otrzymała w ramach ugody 20 mln akcji Amazona), dziś jego majątek przekraczałby już 250, a nie 200 miliardów dolarów.

Bezos wypracował swój majątek głównie dzięki sukcesowi Amazona, którego do dziś jest prezesem i dyrektorem. Firma została założona w 1994 roku w Seattle, a dziś jest jedną z najbardziej rozpozwalnych na świecie. Centra logistyczne firmy wybudowano między innymi na terenie Polski. W Gdańsku znajduje się natomiast centrum R&D, które mieliśmy okazję odwiedzić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (190)