Jimmy Wales zmienił obywatelstwo. Założyciel Wikipedii obawia się Trumpa?

Jimmy Wales zmienił obywatelstwo. Założyciel Wikipedii obawia się Trumpa?

Jimmy Wales, założyciel Wikipedii (CC Jio Ito, Flickr)
Jimmy Wales, założyciel Wikipedii (CC Jio Ito, Flickr)
13.09.2019 20:59, aktualizacja: 18.09.2019 15:19

Jimmy Wales, założyciel Wikipedii, Fundacji Wikimedia i WikiTribune, właśnie zmienił obywatelstwo. Pochodzi ze stanu Alabama, a jego nową ojczyzną jest Wielka Brytania. Wales od 2012 roku mieszka w Londynie z żoną Kate Gravy, sekretarką Tony'ego Blaira.

Jednym z powodów zmiany obywatelstwa może być przesuwany, ale nieunikniony Brexit. Przypuszczam jednak, że Jimmy Wales bardziej obawia się polityki Donalda Trumpa w kraju swojego pochodzenia.

Będą protesty przeciwko „kłamstwom Trumpa”

Jimmy Wales wyraził swoje obawy pod koniec 2018 roku. Założyciel Wikipedii przyznał, że obawia się protestów przeciwko rządom 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donalda Trumpa nazwał „bardzo utalentowanym człowiekiem”, którego w czasie wyborów w 2020 roku dogoni prawda.

Protesty na pewno odbiją się na Wikipedii. Jedną taką akcję Wolna encyklopedia ma już za sobą. Społeczność Wikipedystów musiała złamać jedną z fundamentalnych zasad, by zapobiegać notorycznemu obrażaniu Donalda Trumpa. Wandale uparcie zmieniali zdjęcie głowy państwa na zdjęcie męskich genitaliów.

Musimy też dopuścić możliwość, że zmiana obywatelstwa to naturalna kolej rzeczy po kilku latach mieszkania w Londynie i nie ma nic wspólnego z polityką.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)