Jak za darmo wypłacić dolary z PayPal?


Aktualizacja (2021-01-15)

W związku z informacją z poprzedniej aktualizacji, warto się zastanowić czy mamy możliwość posiadania zagranicznego PayPala na który moglibyśmy przelać swoje środki z PayPala krajowego. Jest to możliwe np. wtedy gdy mieszkamy za granicą. W takim wypadku najwygodniej zamieszkać w USA, a o tym dlaczego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Aktualizacja (2020-12-03)

Od 16 grudnia PayPal wprowadza prowizję dla klientów z Polski za wypłatę środków na konto w banku amerykańskim w wysokości 3%. Ta opłata ogranicza rentowność opisanej niżej operacji, niemniej nadal nie znam lepszego sposobu na wypłatę dolarów z PayPal.
"J_" - serdeczne podziękowania za informację!

Wstęp

Rok temu opisałem jak zbudować własną, bezpieczną ścieżkę płatności do zakupów przez internet pozwalającą odzyskać pieniądze oraz za darmo odesłać zakupiony przedmiot (Jak kupiłem hulajnogę? Tanio i bezpiecznie!).

Od tej pory już kilkukrotnie korzystałem ze zwrotów i za każdym razem z pozytywnym skutkiem jednak były one realizowane w różny sposób. Za pierwszym razem otrzymałem zwrot na kartę Revolut podpiętą do konta PayPal. Było to ultra-wygodne, ponieważ od razu mogłem przewalutować dolary na złotówki po bardzo korzystnym kursie właśnie w aplikacji Revolut. Za drugim razem nie było tak łatwo. Otrzymałem zwrot w dolarach na konto PayPal.

Oczywiście mógłbym pozostawić dolary i wykorzystać je przy kolejnych zakupach, ale nie na tym polega idea zwrotów. PayPal pozwala dokonać bezpłatnego przelewu na konto złotówkowe w Polsce lub dolarowe w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy przypadek się nie opłaca, ponieważ przewalutowanie byłoby bardzo drogie. Musiałem skorzystać z drugiego rozwiązania, ale niestety nie posiadam konta w USA.

Idea

W Revolut mam konto dolarowe, ale jest ono zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, można je za to doładowywać kartą. Potrzebowałem zatem bezpłatnego rachunku dolarowego w USA do którego otrzymam bezpłatną kartę i który mogę założyć online. Postanowiłem przelać pieniądze na ten rachunek, a następnie ściągnąć je na Revolut za pomocą karty. Pozostało jedynie znaleźć instytucje, która świadczy takie usługi.

Budujemy ścieżkę zwrotu

Firmą, która spełnia moje potrzeby okazał się TransferWise. Nie pozostało mi nic innego jak założyć u nich konto.

Moja ścieżka zwrotu wygląda następująco:

PayPal -> TransferWise -> Revolut

Dlaczego PayPal? - bezpieczne zakupy, to na ich konto otrzymałem zwrot.
Dlaczego TransferWise? - darmowy rachunek dolarowy z lokalnym numerem w USA, który mogę założyć online i do którego otrzymałem bezpłatną kartę.
Dlaczego Revolut? - przewalutowania po kursach międzybankowych, możliwość doładowania konta podpiętą kartą, darmowe przelewy.

Krok po kroku

 1. Zakładam, że mamy już konto na PayPal.
 2. Zakładamy konto na TransferWise - posłuży nam jako konto transferowe pomiędzy PayPal, a Revolut.
 3. Zakładamy konto na Revolut - posłuży nam do bardzo korzystnych przewalutowań oraz ewentualnie darmowego przelewu na nasze podstawowe konto w Polsce. Do konta otrzymamy również bezpłatną kartę płatniczą.
 4. Dodajemy konto dolarowe na TransferWise do PayPal. Wchodzimy na PayPal i wybieramy kolejno: "Portfel -> Powiąż rachunek bankowy -> (na samym dole) Zamiast tego powiąż rachunek bankowy w Stanach Zjednoczonych -> wybieramy rachunek rozliczeniowy oraz podajemy numer ACH oraz numer rachunku". Może się tak zdarzyć (tak było w moim przypadku), że niezbędny będzie kontakt z call center w celu dodatkowej weryfikacji. Rozmowa odbywa się w języku polskim, jest krótka i konkretna.
  Uwaga: Bank rzeczywisty, który świadczy usługi bankowe dla TransferWise to:
  Community Federal Savings Bank (CMFGUS33XXX)
  Head Office
  5 Penn Plaza, 14th Floor, New York, New York 10001, United States
 5. Wchodzimy na Revolut, wybieramy konto dolarowe, a przy nim klikamy przycisk "Dodaj pieniądze". Klikamy "zmień źródło -> Dodaj kartę" i wpisujemy dane karty, którą otrzymaliśmy od TransferWise.

Ile trawa zwrot i jak go przyśpieszyć?

Kiedy już wszystko zestroimy to zwrot jest bardzo szybki. Przelew z PayPal na TransferWise przychodzi tego samego dnia, a doładowanie konta Revolut kartą jest natychmiastowe. Podobnie tego samego dnia przychodzą przelewy z Revolut na nasze konto podstawowe w banku w Polsce. (Osobiście mam konto w mBanku, wiem że w niektórych mniejszych bankach może to trwać dłużej.) Jest jednak jeden haczyk.

Haczyk polega na tym, że aby wszystko przebiegło błyskawicznie potrzebujemy fizycznie posiadać kartę TransferWise. Ja na moją czekałem 4 tygodnie, a maksymalny deklarowany czas dostarczenia karty to 30 dni. Dlatego opłaca się ustawić całą ścieżkę wcześniej by później o nic się nie martwić.

Jeśli macie inne sposoby na darmową wypłatę dolarów z PayPal to koniecznie podzielcie się w komentarzach.