WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITNarzędzia diagnostyczne (dla specjalistów IT)jperf

jperf2.0.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

jperf to graficzna implementacja popularnego narzędzia do diagnostyki przepustowości sieciowej — iperf.

Narzędzie jest multiplatformowe i dlatego wykorzystuje środowisko Java. Samo narzędzie do uruchomienia nie wymaga instalacji. Od razu po uruchomieniu można przystąpić do konfiguracji w trybie serwera lub klienta. jperf oprócz klasycznych, tekstowych danych wyjściowych prezentowanych przez iperf oferuje także duży wykres ilustrujący wyniki pomiarów, a wszystkie parametry konfiguracyjne można „wyklikać” w przejrzystym interfejsie graficznym. Aplikacja umożliwia też zapisywanie i wczytywanie konfiguracji testowej, jak również zapisywanie wyników pomiarów do pliku.

Pod względem możliwości konfiguracyjnych jperf nie różni się w zasadzie od swojego konsolowego brata. Narzędzie pozwala na pomiar pasma TCP i UDP, umożliwia swobodne kontrolowanie wielu parametrów transmisji (między innymi rozmiar okna TCP, MSS, algorytm Nagle'a), a także obsługuje transmisje multicastowe oraz IPv6. Możliwe jest również ustalenie stałej prędkości transmisji podczas testu, wykonywanie testów symetrycznych i wiele, wiele innych. Warto jednak wiedzieć, że pod maską jperf pracuje nieco starsza wersja narzędzia iperf niż jest obecnie dostępna do pobrania oddzielnie.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
Producentxjperf Team
Liczba pobrań11 924
Data aktualizacji8 lis 2011
Rozmiar pliku2.66 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)