jperf2.0.2

WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITNarzędzia diagnostyczne (dla specjalistów IT)jperf
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

jperf to graficzna implementacja popularnego narzędzia do diagnostyki przepustowości sieciowej — iperf.

Narzędzie jest multiplatformowe i dlatego wykorzystuje środowisko Java. Samo narzędzie do uruchomienia nie wymaga instalacji. Od razu po uruchomieniu można przystąpić do konfiguracji w trybie serwera lub klienta. jperf oprócz klasycznych, tekstowych danych wyjściowych prezentowanych przez iperf oferuje także duży wykres ilustrujący wyniki pomiarów, a wszystkie parametry konfiguracyjne można „wyklikać” w przejrzystym interfejsie graficznym. Aplikacja umożliwia też zapisywanie i wczytywanie konfiguracji testowej, jak również zapisywanie wyników pomiarów do pliku.

Pod względem możliwości konfiguracyjnych jperf nie różni się w zasadzie od swojego konsolowego brata. Narzędzie pozwala na pomiar pasma TCP i UDP, umożliwia swobodne kontrolowanie wielu parametrów transmisji (między innymi rozmiar okna TCP, MSS, algorytm Nagle'a), a także obsługuje transmisje multicastowe oraz IPv6. Możliwe jest również ustalenie stałej prędkości transmisji podczas testu, wykonywanie testów symetrycznych i wiele, wiele innych. Warto jednak wiedzieć, że pod maską jperf pracuje nieco starsza wersja narzędzia iperf niż jest obecnie dostępna do pobrania oddzielnie.

Udostępnij
jperf 2.0.2wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
Producentxjperf Team
Liczba pobrań11 557
Data aktualizacji8 lis 2011
Rozmiar pliku2.66 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)