Już wkrótce Windows sam pozbędzie się zbędnych plików i zwolni miejsce na dysku

Już wkrótce Windows sam pozbędzie się zbędnych plików i zwolni miejsce na dysku

04.04.2018 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z Windowsa nie sposób korzystać bez programów, które automatycznie bądź na żądanie użytkownika usuwają zbędne pliki i pozostałości po instalacjach programów. Od Windowsa 7 korzystać można z systemowego oczyszczania dysku, niemniej wciąż skuteczniejsze są popularne zewnętrzne programy, jak choćby uznany CCleaner. Teraz Microsoft chce to zmienić – wraz z aktualizacją Spring Creators Update w Ustawieniach pojawi się nowy sposób na pozbycie się zbędnych plików.

Obraz

Nowe możliwości oczyszczania dysku mogą już testować uczestnicy programu Windows Insider. Aby to zrobić, należy w Ustawieniach przejść do kategorii Pamięć, a następnie kliknąć pozycję Zwolnij miejsce teraz. Wówczas wyświetlone zostanie menu z kategoriami zbędnych plików, których pozbyć może się Windows. Warto zwrócić tutaj uwagę na zasadniczą różnicę pomiędzy nowym narzędziem a znanym jeszcze z Windowsa 7 Kreatorem oczyszczania dysku: od Spring Creators Update domyślnie usuwane będą także poprzednie instalacje systemu Windows, czyli zawartość folderu Windows.old.

Oprócz tego z poziomu Ustawień usunąć będzie można logi aktualizacji systemu, raporty tworzone po wystąpieniu błędów w działaniu Windowsa, pliki wykorzystywane przez Windows Defendera, miniatury obrazów, wideo i dokumentów, zawartość kosza czy pamięć podręczną optymalizacji dostarczania. To jednak właśnie zawartość folderu Windows.old może stanowić najlepszy sposób na zwiększenie miejsca dostępnego na dysku: poprzednie wersje Windowsa mogą zajmować całe gigabajty.

Obraz

Czy ta nowość w Windowsie rzeczywiście może wyeliminować konieczność korzystania z programów w rodzaju CCleanera? Wątpliwe – zewnętrzne oprogramowanie oferuje między innymi także oczyszczanie pozostałości przeglądarek, i to nie tylko Edge'a. W menu zabrakło także funkcji zautomatyzowanego porządkowania rejestru. Z nowego narzędzia użytkownicy stabilnej wersji Windowsa będą mogli skorzystać już wkrótce – Spring Creators Update będzie dostępne jeszcze w tym miesiącu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)