CCleaner CCleaner 5.76

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach). Obsługuje pakiety biurowe, różne przeglądarki, odtwarzacze multimedialne i wiele innych popularnych programów.

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich znajdziemy możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu, optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików, wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze, zarządzanie dodatkami dla przeglądarek oraz tzw. analizator dysku do znajdywania danych, które zajmują najwięcej miejsca. Dodatkowo twórcy wyposażyli CCleanera w moduł do zarządzania oprogramowaniem zainstalowanym w Windowsie i punktami przywracania systemu, a także bezpiecznego wymazywania zawartości dysku lub pustej przestrzeni. Aplikacja posiada moduł tzw. aktywnego monitoringu. Dzięki niemu może skanować komputer pod kątem występowania śmieci i zajmować się nimi na bieżąco.

Uwaga!

  • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
  • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
wykupiony przez Avasta
ocena użytkownika
27.06.2020 13:36 • Recenzja do wersji 5.68

czyszczenie plików w chwili obecnej można zrobić bezproblemowo w systemie Windows 10, skuteczne i bezpieczne, tego rodzaju programy i wszelkiej maści "antywirusy" służą wyłącznie do skanowania przy okazji dysków a później do sprzedaży danych, kiedyś programik numer 1, obecnie w czasach SSD i W10 do wyrzucenia

narzędzia typu odinstalowanie programu, autostart...
cała reszta, zanik polonizacji (a raczej słaba jakość), udaje że czyści, dodaje się do automatycznego uruchamiania
ocena użytkownika
29.05.2020 14:32 • Recenzja do wersji 5.67

Od długich lat używałem tego programu.
Jednakże od czasu afery szpiegującej i zakupu tej marki od innego wydawcy oprogramowania, postanowiłem poszukać alternatywy.
I wtedy całkowicie spadły mi klapki z oczu:
-komp przyśpieszył - minimalnie
-niby wg tego programu mój komp był czysty, ale po skanowaniu innym programem Advanced SystemCare... i mój komp tonął w śmieciach. Dlaczego CCleaner udawał że nic nie ma? Nie wiem, ale CCleaner już nadaje się do kosza. A usunąć historię i cookie z przeglądarki to ja też umiem bez pomocy CCleanera.