r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CCleaner 5.39

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Galeria programu

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach). Obsługuje pakiety biurowe, różne przeglądarki, odtwarzacze multimedialne i wiele innych popularnych programów.

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu, oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu. Aplikacja posiada moduł tzw. aktywnego monitoringu. Dzięki niemu może skanować komputer pod kątem występowania śmieci i zajmować się nimi na bieżąco.

Główne funkcje programu

System Windows i przeglądarki internetowe

 1. kasowanie tymczasowych plików internetowych
 2. czyszczenie historii odwiedzanych stron
 3. usuwanie ciasteczek (cookies)
 4. usuwanie ukrytych plików Index.dat
 5. czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer)
 6. czyszczenie zawartości kosza
 7. czyszczenie zawartości schowka systemowego
 8. usuwanie plików tymczasowych *.tmp
 9. usuwanie plików raportów *log
 10. czyszczenie listy ostatnio otwieranych dokumentów (w Menu Start)
 11. czyszczenie listy ostatnio uruchamianych programów (w Menu Start)
 12. czyszczenie historii Pomocnika Wyszukiwania Windows XP
 13. usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemów

Aplikacje

Program umożliwia czyszczenie listy otwieranych plików w programach wykorzystujących standardowe komponenty Windows, a także kasowanie ich plików tymczasowych.

M.in. Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wielu innych.

Rejestr

Wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie

 1. brakujących plików współdzielonych DLL
 2. nieprawidłowych rozszerzeń plików
 3. problemów z kontrolkami ActiveX i klasami
 4. programów
 5. czcionek
 6. ścieżek dostępu do programów
 7. plików pomocy
 8. instalatora
 9. przestarzałego oprogramowania
 10. aplikacji uruchamianych podczas startu systemu
 11. błędne skróty w Menu Start i na Pulpicie

Uwaga!

 • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
 • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
 • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CCleaner 5.38 dokładniej sprząta po Chromie i lepiej działa z Edgem

19
OPROGRAMOWANIE 13.12.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Poprzednia wersja CCleanera nauczyła się lepiej sprzątać po Firefoksie i Microsoft Edge, zaś wydana właśnie nowa wersja oznaczona numerem 5.38 bierze się za przeglądarkę Google Chrome, dorzucając niewielką nowość dla użytkowników Edge’a. Ponadto wprowadza jeszcze kilka małych usprawnień. Dostępny jest już CCleaner w wersji 5.38 i jak podają twórcy, ma teraz działać stabilniej. Aktualizacja dodaje funkcję czyszczenia dodatkowych śledzących ciasteczek z witryn, które zapisywane są przez Google Chrome. Z kolei podczas czyszczenia ostatniej sesji w Microsoft Edge, CCleaner nie usunie już kart…

CCleaner 5.37 lepiej sprząta po Firefoksie i Microsoft Edge

43
OPROGRAMOWANIE 16.11.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

CCleaner, popularny program służący do „sprzątania” systemu Windows, dostał niedużą aktualizację, a wraz z nią poprawki błędów zgłaszanych przez użytkowników. Tym razem chodzi o zbyt agresywne usuwanie danych przeglądarek Microsoft Edge i Firefox. Użytkownicy Firefoksa zgłaszali problemy z tym, że CCleaner usuwał favicony niektórych strony, mimo że nie zaznaczali takiej opcji. Aktualizacja 5.37 rozwiązuje ten problem i teraz już można w tej kwestii zaufać programowi sprzątającemu. Poprawki dotyczące Edgea zaś pozwalają zachować informacje o kartach zapisanych „na później” przy…

Recenzje użytkowników

Przejrzystość, Ładny design, Szybkie skuteczne działanie
Nie znalazłem
ocena użytkownika

Skuteczne czyści rejestr, komputer ze zbędnych śmieci. Po prostu tego oczekiwałem. 5/5

25.12.2017 22:13 | Recenzja do wersji 5.38
Szybkość, bezbłędny, ma wszystko czego potrzebuję, nie oszukuje (czyści, nie wskazuje randomowych plików)
Brak
ocena użytkownika

Używam tego programu od zawsze, nigdy nie miałem z nim problemów. Zawsze system chodził jak trzeba, zero zawieszek czy niedziałających programów po czyszczeniu rejestru !

Kiedyś próbowałem inne programy tego typu, niestety przegrały.

W ogóle sam interfejs jest prosty, nie przekoloryzowany, bez zbędnej grafiki. Tak trzymać !

25.10.2017 21:04 | Recenzja do wersji 5.36
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
filipiasty   3 #2075 18.01.2018 18:46

@psk100: np JetClean-to oczywiście moje zdanie

psk100   1 #2074 18.01.2018 17:44

@filipiasty: Jakie na przykład?

filipiasty   3 #2073 17.01.2018 01:16

Kiedyś korzystałem często ale ostatnio zauważyłem że za bardzo idą w komercję. Jest kilka innych darmowych programów które nie są gorsze a rzekł bym nawet skuteczniejsze.

  #2072 03.01.2018 19:51

Z programami darmowymi to jest takie zjawisko ,że przemyca się dodatkowe programy w trakcie instalacji inaczej instalacja łączona . Powinna być opcja odhaczenia jeżeli czegoś w danej chwili nie chcesz lub nie musisz .Unchecky jest dobry bo zablokuje całą podejrzaną instalację lub zablokuje pobierane dodatki z pytaniem o twój ruch ale i tak niektórzy nie będą wiedzieli co zrobić dalej poza odinstalowaniem programu którego chcieli zainstalować.

Seba228215   6 #2071 03.01.2018 09:03

Dla osób, które nie odznaczają, co trzeba... Proponuję zainstalować darmowy program unchecky (on sam powyłącza zbędne oferty przy wykryciu podczas instalacji jakiegoś programu). A tak, to nie wiem... Ale wydaje mi się, że jak czasami zapuści się samego privazer, to tak na prawdę ccleaner to już zbędny programik.

redhop   8 #2070 01.01.2018 15:45

@WM (niezalogowany): właśnie sie wkur..... zawsze ccl instalował sie czy aktualizował bez niespodzianek a tu taki pup żeby z tego programu nie zrobiło się coś takiego jak z niektórych dobrych aplikacji !

  #2069 25.12.2017 15:06

@Miszkurka2000: Kiedy aktualizuje się Cclenera trzeba odhaczyć Avasta. Jest tam na dole taka ikonka. Nawiasem mówiąc jest to niepotrzebne wciskanie czegoś innego użytkownikowi.

Miszkurka2000   17 #2068 25.12.2017 09:53

@WM (niezalogowany): Zaktualizowałem Ccleanera do najnowszej wersji i też mimo, że zawsze wybieram instalację użytkownika i odznaczam co mi niepotrzebne w systemie pojawił się Avast. Oooo! cos takiego to mi się bardzo nie podoba.

  #2067 19.12.2017 12:13

@Anonim (niezalogowany): Zauważyłbyś to wszystko, gdybyś zwyczajnie CZYTAŁ...

Jasne, najlepiej walnąć 3 komentarze niemalże jednakowej treści aby przypadkiem nikt tego nie przegapił.
Informuję również wszechwiedzący człowieku co kto klika, że opcji zaznaczenia lub odznaczenia instalacji jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania nie było i nie mam, sprawdzałem instalując ccleaner 3-krotnie bo sam byłem tym faktem zaskoczony i nie osądzaj nikogo w co kto klika, bo tego najzwyczajniej w życiu nie wiesz.
EOT. Pozdrawiam.

frobag   4 #2066 18.12.2017 17:45

Czyżby producent zrezygnował z wersji portable? nie ma już tej wersji w zakładce builds.
edit: nieaktualne! Prawie po tygodniu pojawiła się i ta wersja.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.12.2017 19:15
  #2065 17.12.2017 12:50

Teraz złośliwy kod możesz dostać razem z programem nawet z oryginalnej strony pobierania u producenta .Natomiast co do pobierania Chrome podczas instalacji CCleanera , to jak myślę jest opcja do odznaczenia - jeżeli nie chcesz tej przeglądarki w danej chwili lub przy okazji instalować.Tylko ,że nie każdy czyta dokładnie co robi lub odznacza bez myślenia dalej ,dalej ,dalej aż do finalnej instalacji programu a później są narzekania . CCleaner jest najbardziej popularnym darmowym programem tego typu i wśród internautów najczęściej pobierany .

  #2064 15.12.2017 18:56

czytelnik dp (niezalogowany): Nie siej zamętu, bo już na pierwszym ekranie można odznaczyć opcjonalną instalację dodatkowego oprogramowania (mi akurat wyskoczyła propozycja instalacji Avast Free Antivirus). Poza tym poniżej przycisku "Install" na tymże ekranie, masz również "Customize", a w środku tegoż "More" (również pod "Install"). Zapewne zauważyłbyś to wszystko, gdybyś tylko czytał to, co napisano, zamiast w amoku klikał "dalej, dalej, (no) dalej!":D

  #2063 15.12.2017 18:55

@czytelnik dp (niezalogowany): Nie siej zamętu, bo już na pierwszym ekranie można odznaczyć opcjonalną instalację dodatkowego oprogramowania (mi akurat wyskoczyła propozycja instalacji Avast Free Antivirus). Poza tym poniżej przycisku "Install" na tymże ekranie, masz również "Customize", a w środku tegoż "More" (również pod "Install"). Zapewne zauważyłbyś to wszystko, gdybyś tylko czytał to, co napisano, zamiast w amoku klikał "dalej, dalej, (no) dalej!":D

  #2062 15.12.2017 18:51

@czytelnik dp (niezalogowany): Nie siej zamętu, bo już na pierwszym ekranie można odznaczyć opcjonalną instalację dodatkowego oprogramowania (ja akurat miałem propozycję instalacji Avast Free Antivirus). Poza tym pod przyciskiem "Install" masz "Customize", a tam z kolei "More" (również pod "Install"). Zauważyłbyś to wszystko, gdybyś zwyczajnie CZYTAŁ zamiast w amoku klikać "dalej, dalej (no) dalej!":D

  #2061 15.12.2017 13:09

Wersja 5.38.6357 instaluje Google Chrom bez jakiegokolwiek powiadomienia i ustawia jako domyślną przeglądarkę, to już są kpiny.

zbigg47   8 #2060 14.12.2017 10:09

Wasze opinie, spostrzeżenia o wersji 5.38.

_tommy_   17 #2059 12.12.2017 19:20

Dlaczego zniknął pełny opis wersji programu? Obecna wersja, na dzień 12.12.2017 to CCleaner 5.38.6357.

StarterX4   12 #2058 06.12.2017 20:02

@CCleaner 4.19 ma już 3 lata ;) (niezalogowany): Przecież to tylko narzędzie do oczyszczania dysku, nie przeglądarka czy menedżer plików, po co więc zwracać taką uwage na interfejs? ;)

  #2057 23.11.2017 08:43

@izok1980: Musiałeś ten Avast sam zaznaczyć do instalacji. Nie ma innego wyjścia.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.