WindowsArchiwumProgramy archiwalneJwansoft Disk Defrag
Jwansoft Disk Defrag ikona

Jwansoft Disk Defrag1.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Jwansoft Disk Defrag to niewielkie i darmowe narzędzie do defragmentacji dysku twardego. Przy użyciu tego oprogramowania możemy zoptymalizować i przyspieszyć działanie systemu operacyjnego poprzez uporządkowanie zawartości poszczególnych partycji.

Aplikacja posiada prosty i przejrzysty interfejs użytkownika, a także charakteryzuje się nowoczesnym algorytmem, za pomocą którego proces defragmentacji przebiega znaczni szybciej i bezpieczniej. W dodatku jest ona w pełni kompatybilna z niemal wszystkimi systemami plików (NTFS, FAT16, FAT32). Po uruchomieniu programu otrzymujemy czytelną listę wyświetlającą wszystkie partycje wraz z ich parametrami – status, nazwa woluminu oraz rozmiar na dysku twardym.

Oprócz najważniejszej funkcji do defragmentacji partycji, znajdziemy w nim również narzędzie do przeprowadzenia dokładnej analizy struktury dysku, wyświetlającej ułożenie poszczególnych klastrów na dysku twardym. Dzięki temu dowiemy się, które lokacje na partycji wymagają defragmentacji i optymalizacji.

Program Jwansoft Disk Defrag posiada trzy różne tryby działania. Pierwszy jedynie defragmentuje wszystkie lokacje na nośniku danych. Drugi i trzeci wykonują to samo co pierwszy tryb, ale dodatkowo optymalizują pracę dysku, co skutkuje rozwiązaniem problemów z powolnym i niestabilnym funkcjonowaniem całego systemu operacyjnego. Natomiast dla bardziej doświadczonych użytkowników, udostępniono też specjalną funkcję do porządkowania struktury ukrytego pliku MFT (Master File Table), w którym znajdują się wszystkie najważniejsze informacje odnośnie plików.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.07 ocen
Twoja ocena
ProducentJwansoft
Liczba pobrań1 893
Data aktualizacji24 kwi 2012
Rozmiar pliku1.78 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Jwansoft Disk Defrag ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)