AndroidAkcesoriaKalendarze i zadaniaKalendarz Google
Kalendarz Google ikona

Kalendarz Google

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Kalendarz Google to aplikacja, dzięki której użytkownik smartfonu lub tabletu z systemem Android nie zapomni o żadnym istotnym wydarzeniu, spotkaniu, zadaniu lub sprawie do załatwienia. Aplikacja pozwala na synchronizację danych terminarza z innymi urządzeniami, a także wyświetlanie danych zapisanych w urządzeniu. Obecnie stanowi ona nie tylko kalendarz, ale również podręcznego asystenta.

Podstawową funkcją kalendarza Google jest integracja z kontami założonymi w tej firmie i synchronizacja danych z kalendarzem dostępnym w ramach usługi Gmail. Domyślnie program synchronizuje główne konto, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać następne. Aplikacja obsługuje ponadto dane z innych kalendarzy np. pobieranych w ramach firmowego konta Exchange, a także zapisanych lokalnie na urządzeniu poprzez aplikacje przygotowane przez producentów sprzętu. Zaletą terminarza stworzonego przez Google ma być funkcja asystenta: dzięki integracji z Gmailem, pozwala on łatwiej i szybciej zapanować nad zadaniami do wykonania, sam rozpoznaje wydarzenia pojawiające się w mailach i zapisuje je do kalendarza.

Kalendarz został wykonany zgodnie z ideą interfejsu Material Design: większość elementów jest spłaszczona, a kolory są proste i ograniczone, co pozwolą uzyskać duża czytelność i skupienie na treści. Główny widok przedstawia harmonogram wydarzeń na najbliższy czas. Możliwe jest przełączanie się na widok pojedynczego dnia, widok 5-dniowy, a także wyszukiwanie zadań w całym kalendarzu. Problemu nie stanowi również rozwinięcie widoku całego miesiąca. Wysuwany panel boczny pozwala na przełączanie się pomiędzy różnymi kalendarzami, a także skonfigurowanie aplikacji. Program umożliwia dodawanie, jak i edycje już istniejących wydarzeń. Każde z nich może zostać przypisane do innego kalendarza, posiadać własny czas startu i zakończenia, a nawet być powtarzane. Użytkownik może skonfigurować lokalizację zadania (program podpowiada miejsca), a także zaprosić do niego inne osoby. Każde z zadań może zostać opatrzone dodatkowo notatką, wieloma różnymi przypomnieniami (zarówno w formie powiadomień z alarmem, jak i mailem), a także własnym kolorem.

Ustawienia aplikacji umożliwiają skonfigurowanie pierwszego dnia tygodnia, wybór strefy czasowej, a także wybór globalnych powiadomień. Możliwe jest również odgórne ustawienie każdego z kalendarzy, aby zadania do niego dodawane posiadały zbiorcze ustawienia. Kalendarz Google jest dostępny w polskiej wersji językowej zupełnie za darmo. Oferuje on jeden widget widoku harmonogramu do umieszczenia na pulpicie.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań7 234
Data aktualizacji12 lip 2024
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
Kalendarz Google ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)