Kanał poświęcony wyłącznie e-sportowi niebawem w polskiej telewizji

Kanał poświęcony wyłącznie e-sportowi niebawem w polskiej telewizji

Kanał poświęcony wyłącznie e-sportowi niebawem w polskiej telewizji
22.11.2016 15:35

Branża filmowa może już zazdrościć pieniędzy zarabianych przez gry. Nie tylko same gry przynoszą ogromne zyski, ale także zawody w wybranych tytułach. Najlepsze drużyny zgarniają duże kwoty, a ich rozgrywki oglądają miliony osób, także w Polsce. W związku z duża popularnością e-sportu w naszym kraju, powstanie poświęcona mu telewizja.

Spółka ASTRO S.A, najbardziej znana z programu Familiada, ogłosiła powstanie pierwszego w Polsce kanału telewizyjnego poświęconego wyłącznie e-sportowi. Ma on transmitować rozgrywki e-sportowe oraz materiały pochodzące z gier przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Jak łatwo się domyślić, głównym punktem kanału E-SPORT będą zawody e-sportowe i relacje z najbardziej prestiżowych turniejów. Pozostała ramówka zostanie poświęcona na programy rozrywkowe, dokumentalne i talk-show. Oczywiście wszystko ma być związane z branżą gier. Twórcy liczą, ze pozwoli im to dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Może się to udać, w końcu oglądalność turniejów e-sportowych już dawno przekroczyła popularność wybranych tradycyjnych dyscyplin sportowych.

IEM 2016: tysiące osób spragnionych zobaczyć zawody e-sportowe
IEM 2016: tysiące osób spragnionych zobaczyć zawody e-sportowe

Rosnącą popularność e-sportu w Polsce pokazuje zaangażowanie Legii Warszawa, która ogłosiła utworzenie własnych drużyn e-sportowych. Jeśli ktoś oczekuje liczb pokazujących popularność samego grania, niekoniecznie w turniejach, to warto przejrzeć najpopularniejsze kanały na polskim YouTube, znaczną część stanowią osoby grające w gry. Chociażby kanał Rezigiusza zbliża się do 2,5 mln subskrybcji. Na koniec liczby związane z e-sportem, który miał miejsce na finałach IEM w Katowicach. Tegoroczne zmagania online śledziło przeszło 34 milionów fanów e-sportu i nie tylko, z 2 milionami widzów w szczytowym momencie.

Pełny start kanału przewidywany jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Natomiast emisja programów testowych ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)