Kanał poświęcony wyłącznie e‑sportowi niebawem w polskiej telewizji

Kanał poświęcony wyłącznie e-sportowi niebawem w polskiej telewizji

22.11.2016 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Branża filmowa może już zazdrościć pieniędzy zarabianych przez gry. Nie tylko same gry przynoszą ogromne zyski, ale także zawody w wybranych tytułach. Najlepsze drużyny zgarniają duże kwoty, a ich rozgrywki oglądają miliony osób, także w Polsce. W związku z duża popularnością e-sportu w naszym kraju, powstanie poświęcona mu telewizja.

Spółka ASTRO S.A, najbardziej znana z programu Familiada, ogłosiła powstanie pierwszego w Polsce kanału telewizyjnego poświęconego wyłącznie e-sportowi. Ma on transmitować rozgrywki e-sportowe oraz materiały pochodzące z gier przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Jak łatwo się domyślić, głównym punktem kanału E-SPORT będą zawody e-sportowe i relacje z najbardziej prestiżowych turniejów. Pozostała ramówka zostanie poświęcona na programy rozrywkowe, dokumentalne i talk-show. Oczywiście wszystko ma być związane z branżą gier. Twórcy liczą, ze pozwoli im to dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Może się to udać, w końcu oglądalność turniejów e-sportowych już dawno przekroczyła popularność wybranych tradycyjnych dyscyplin sportowych.

IEM 2016: tysiące osób spragnionych zobaczyć zawody e-sportowe
IEM 2016: tysiące osób spragnionych zobaczyć zawody e-sportowe

Rosnącą popularność e-sportu w Polsce pokazuje zaangażowanie Legii Warszawa, która ogłosiła utworzenie własnych drużyn e-sportowych. Jeśli ktoś oczekuje liczb pokazujących popularność samego grania, niekoniecznie w turniejach, to warto przejrzeć najpopularniejsze kanały na polskim YouTube, znaczną część stanowią osoby grające w gry. Chociażby kanał Rezigiusza zbliża się do 2,5 mln subskrybcji. Na koniec liczby związane z e-sportem, który miał miejsce na finałach IEM w Katowicach. Tegoroczne zmagania online śledziło przeszło 34 milionów fanów e-sportu i nie tylko, z 2 milionami widzów w szczytowym momencie.

Pełny start kanału przewidywany jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Natomiast emisja programów testowych ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)