Kanarkowy Chrome dla Mac OS X dostępny

Kanarkowy Chrome dla Mac OS X dostępny

04.05.2011 11:52, aktualizacja: 04.05.2011 12:23

Miłośnicy eksperymentów z bardzo wczesnymi wydaniami programów, którzy posiadają komputery spod znaku jabłka, mogą od wczoraj cieszyć się kanarkowymi wydaniami przeglądarki Chrome.

Kanał Chrome Canary for Mac został otwarty 9 miesięcy po wersji dla Windows. Za jego pośrednictwem prawie codziennie udostępniane będą eksperymentalne w pełnym tego słowa znaczeniu kompilacje przeglądarki dla systemu Mac OS X. Oznacza to oczywiście, że pobrana stamtąd przeglądarka będzie niestabilna, prawdopodobnie pełna błędów, potencjalnie niebezpieczna, opcje mogą pojawiać się na kilkanaście godzin i są spore szanse, że nie da się z niej normalnie korzystać. Jednak warto od czasu do czasu spojrzeć na „Kanarka”. Często jedynie na wydaniach z tego kanału można przetestować eksperymentalne możliwości programu. Wiele implementowanych w Kanarku funkcji może nigdy nie trafić nawet do deweloperskiej wersji przeglądarki, nie wspominając o wydaniu stabilnym.

Chrome Canary można zainstalować i używać równolegle z innymi wersjami przeglądarki, oraz synchronizować z nimi zakładki, ustawienia i rozszerzenia. Obecnie na kanale Chrome Canary udostępniona jest wersja 13 przeglądarki dla systemów Windows i Mac OS X. Wersję stabilną Chrome 11 i testową Chrome 12 dla Windows i Mac OS X można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Internet i komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)