Kart graficznych Nvidii nie będzie. Ich dostawy zostaną zredukowane

Strona głównaKart graficznych Nvidii nie będzie. Ich dostawy zostaną zredukowane
31.08.2021 14:01
Kart graficznych Nvidii nie będzie. Ich dostawy zostaną zredukowane
Źródło zdjęć: © Nvidia

Myśleliście, że sytuacja na rynku kart graficznych jest tragiczna? No to nie mamy dla was dobrych informacji. Raporty pokazują, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się deficytu układów od Nvidii.

bESRIqKZ

Mogłoby się wydawać, że w ostatnich miesiącach zapasy kart graficznych i ich ceny uległy poprawie. Wygląda jednak na to, że ponownie zmierzamy w kierunku kolejnego spadku dostępności. Według doniesień chińskiego serwisu ITHome podaż kart graficznych RTX 3060 i RTX 3060 Ti zmniejszy się we wrześniu o około 50 procent.

Nadchodzą karty graficzne Nvidia RTX serii 30XX SUPER. Wyciekły dane o RTX-ie 3090 SUPER
Nadchodzą karty graficzne Nvidia RTX serii 30XX SUPER. Wyciekły dane o RTX-ie 3090 SUPER

Przez redukcję w dostawie kart graficznych Nvidii może okazać się, że znalezienie jednego z tych GPU pod koniec września i na początku października będzie dużo trudniejsze. Informacje pochodzą z prywatnego forum Board Channels, gdzie partnerzy AIB, AIC i OEM dyskutują o aktualnej sytuacji na rynku. Inne źródła twierdzą, że seria RTX 3060 nie będzie jedyną, której dostawy zostaną zredukowane.

bESRIqLb

Niektóre fabryki są częściowo zamknięte lub nie pracują z pełną mocą z powodu nowych ognisk COVID-19 w niektórych rejonach Chin. Ma to wpływ na produkcję nie tylko kart z serii RTX 3060, ale także innych kart z serii RTX 30, jak również procesorów graficznych z serii Radeon RX 6000.

Problemy z kartami graficznymi? Mogą potrwać nawet do 2023 r.
Problemy z kartami graficznymi? Mogą potrwać nawet do 2023 r.

Wśród ekspertów z branży pojawiają się jednak nadzieje, że podaż ponownie wzrośnie w kolejnych tygodniach października. Miałaby to być odpowiedź na zapotrzebowanie na sprzęt w sezonie świątecznym.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESRIqLl
Komentarze (15)
bESRIqLX