Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mObywatel? Trwają prace nad ustawą

Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mObywatel? Trwają prace nad ustawą

fot. Pexels
fot. Pexels
21.02.2021 16:42

Rząd planuje ułatwić korzystanie z Karty Dużej Rodziny poprzez możliwość dodania jej do aplikacji mObywatel. Na razie projekt ustawy został zaakceptowany przez Radę Ministrów, ale nie wiadomo, kiedy nowe usprawnienia wejdą w życie.

To bardzo dobra wiadomość. Z Karty Dużej Rodziny będzie można łatwiej korzystać, mając jej elektroniczną wersję w telefonie. Poza tym rozwiązanie ograniczy biurokrację, a także pozwoli uniknąć opłaty za domówienie elektronicznej formy Karty, powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158137705830686]

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych. Od 2018 Karta wydawana jest nie tylko w formie tradycyjnej, ale również elektronicznej. Liczba tych pierwszych przekroczyła już 3,2 mln, a elektronicznych - blisko milion.

Do tej pory tylko osoby, które złożyły wniosek o elektroniczną Kartę, mogły korzystać z niej za pośrednictwem smartfonów. Teraz Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zakłada, że każda Karta Dużej Rodziny trafi do aplikacji mObywatel, bez względu, na formę składania wniosku.

Specyfika aplikacji mObywatel, polegająca na uwierzytelnianiu się osoby logującej się do niej profilem zaufanym, umożliwia rezygnację z konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny – aplikacja ta umożliwi bowiem pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej każdemu posiadaczowi Karty, posiadającemu PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację, który zaloguje się do tej aplikacji, wyjaśniła Maląg.

Poza łatwiejszym dostępem do samej Karty nowe rozwiązanie ograniczy również zbędną biurokrację. Dodatkowo zniknie konieczność dopłacania za wydanie Karty w formie elektronicznej. To spore ułatwienie dla milionów osób korzystających z programu.

[frame] Aplikację mObywatel możecie pobrać już teraz z naszego katalogu oprogramowania. Dostępna jest na urządzenia z systemem Android lub iOS. [/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)