mObywatel 1.1.1

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Społeczeństwo obywatelskie
Pobierz program
lub zeskanuj:

mObywatel to aplikacja, pozwalająca na ekranie smartfonu wyświetlić wiarygodną kopię dowodu osobistego. Aplikacja nie zastąpi jednak fizycznych dokumentów. By z niej korzystać, trzeba mieć ważny dowód osobisty i potwierdzony Profil Zaufany. Aplikację zabezpieczamy hasłem i przypisujemy konkretne urządzenie do swojego Profilu Zaufanego.

mObywatel umożliwia wygodny wgląd do danych użytkownika z rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych. Aplikacja już na wstępie informuje, że nie zastąpi dokumentów. Nie jest dowodem osobistym i nie można jej używać zamiast dokumentu. Można jednak używać jej w stosunkach cywilnych, jak wynajem mieszkania czy stłuczka. Aplikacja pozwala pobrać własne dane albo otrzymać dane innego użytkownika po zeskanowaniu kodu QR.

Państwo jest gwarantem wiarygodności danych, gdyż udostępnia je osobie zweryfikowanej przez państwowe mechanizmy, podaje je z państwowych rejestrów do własnej, państwowej aplikacji. Za przetwarzanie danych odpowiada Ministerstwo Cyfryzacji.

Aplikacji nie można jednak użyć w stosunkach z administracją publiczną ani przekraczać z nią granic państw Unii Europejskiej i strefy Schengen.

Wkrótce w aplikacji będzie można sprawdzić także dane prawa jazdy, legitymacji studenckiej i karty dużej rodziny.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

mObywatel: smartfon jeszcze nie zastąpi dokumentów, ale jest blisko

88
30.10.2017  •  Anna Rymsza

Smartfon jest na dobrej drodze do tego, by zastąpić nam cały portfel, razem z dokumentami. Płatności mobilne już nikogo nie dziwią, a od dziś można na smartfonie przechowywać także kopię dowodu osobistego czy prawa jazdy, z pomocą aplikacji mObywatel. Aplikacja już na wstępie informuje jednak, że nie zastąpi dokumentów. Nie jest dowodem osobistym i nie można jej używać zamiast plastikowego dokumentu. Państwo jest jednak gwarantem wiarygodności danych, gdyż udostępnia je osobie zweryfikowanej przez państwowe mechanizmy, podaje je z państwowych rejestrów do własnej, państwowej aplikacji. Za…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 01.02.2018 12:35

Mam nadzieje że na screenie aplikacji są spreparowane, jeśli nie to chyba wezmę na Panią kredyt :-)

zujek   6 #4 11.01.2018 16:21

Przydała by się wersja na iOS

  #3 31.10.2017 12:13

A ja sobie juz "zainstalowałem", trzeba mieć Andka 6

  #2 30.10.2017 20:13

Czy w skrocie mozna pochalic sie przed sasiadem czy rodziana. SUPER. za ile miliardow bo niedoczytalem ?

SweetDreams   11 #1 30.10.2017 13:32

Szkoda, że jedyne zastosowanie to "Można używać jej w stosunkach cywilnych".
Może kiedyś...

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych