KDE SC 4.5 będzie, ale później

KDE SC 4.5 będzie, ale później

05.08.2010 17:06

Najnowsza wersja środowiska graficznego KDE SC 4.5 ukaże się później, niż przewidywano. Nadal nie wprowadzono wszystkich poprawek.

Według kalendarza KDE SC 4.5 miał ukazać się wczoraj. Środowisko ukaże się jednak nieco później, najprawdopodobniej 10 sierpnia. Jak wynika z e-maila przesłanego na listę dyskusyjną KDE, programiści mają jeszcze sporo poprawek do wprowadzenia. Niektóre z nich pojawiły się w ostatniej chwili, co wymusiło przesunięcie daty wydania najnowszej wersji KDE. Przy okazji poinformowano, że opóźnienia nie powinny zmienić planów dotyczących wersji rozwojowej 4.6 tego środowiska graficznego.

Ostatnia wersja KDE SC 4.5 RC3 pojawiła się w ostatnich dniach lipca, o czym informowaliśmy na łamach naszego vortalu. Wprowadzono wówczas poprawki w środowisku graficznym Plasma Netbook przeznaczonym dla netbooków oraz małych laptopów, a także w Plasma Desktop. Dokonano również aktualizacji tłumaczeń interfejsu środowiska graficznego. Finalna wersja KDE SC 4.5 ma wnieść wiele zmian, które ułatwią pracę. Pojawi się między innymi nowy protokół oparty na systemie D-Bus, usprawniający działanie powiadamiania użytkownika. Kolejne zmiany dotyczą menadżera okien KWin, w którym będzie można automatycznie rozmieszać okna jedno za drugim w tzw. układzie kafelkowym.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)