Kernel.org przywrócony online, śledztwo w toku

Kernel.org przywrócony online, śledztwo w toku

06.10.2011 12:57

Strona Kernel.org zawierająca repozytoria z kodem jądra Linuksa została przywrócona przez administratorów. Nadal nie znamy szczegółów włamania.

Strony Kernel.org i git.kernel.org zostały przywrócone po sierpniowych włamaniach cyberprzestępców. Jak informowaliśmy wówczas, infrastruktura kilku z serwerów, na których hostowany jest Kernel.org została zinfiltrowana przez nieznanych sprawców. Zdaniem właścicieli strony, kod źródłowy w repozytoriach nie został naruszony, prowadzone są jednak badania, które mają ujawnić, jakie szkody wyrządzili intruzi. W międzyczasie kod jądra Linuksa został umieszczony na GitHubie. Niestety, jak dotąd nie dowiedzieliśmy się żadnych bliższych wiadomości na temat ataków. Na stronie Kernel.org w dziale wiadomości można przeczytać jedynie, że odpowiedni raport w tej sprawie jest cały czas przygotowywany.

Obecnie strona z repozytoriami została dodatkowo zabezpieczona przed ewentualnymi atakami. Zamieszczono również porady dla deweloperów, którzy wcześniej korzystali z materiałów zamieszczanych na Kernel.org. Zachęca się ich przede wszystkim do stworzenia nowych kluczy PGP/GPG i używania dodatkowych zabezpieczeń podczas logowania. Przypomnijmy, że przywrócono też strony fundacji Linux Foundation, które również ucierpiały na skutek naruszenia bezpieczeństwa. Obecnie można odwiedzać już Linuxfoundation.org, natomiast serwis Linux.com jest jeszcze niedostępny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)