WindowsGrafikaKatalogowanie i obróbka zdjęćKestrel GX

Kestrel GX1.3.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Kestrel GX to program do przeglądania i podstawowej obróbki zdjęć. Program charakteryzuje estetyczny interfejs użytkownika oraz szybkość i „lekkość”.

Poza możliwością przeglądania obrazów zapisanych w najpopularniejszych formatach (TIFF, GIF, JPG, PCX, BMP, ICO, CUR, PNG, WMF, EMF, TGS, PXM, JP2, J2K, WBMP, PS, PDF, DCX, RAW z niektórych aparatów cyfrowych, BMPRAW, PSD), Kestrel GX oferuje możliwość zapisu w formatach BMP, GIF, JPG, PCX, PNG, PSD, TGA i TIFF. Sama przeglądarka jest bardzo szybka i oferuje możliwość pracy w okienku lub na pełnym ekranie.

Możliwości obróbki zdjęć tego programu nie są specjalnie rozbudowane, ale powinny usatysfakcjonować większość początkujących i średniozaawansowanych użytkowników. W oknie edycji zdjęcia mamy do dyspozycji 10 poleceń, w tym niezbędne w takim programie kadrowanie, obracanie, usuwanie czerwonych oczu, wyostrzanie i usuwanie szumu. Narzędzia zaznaczenia pozwalają edytować wybrany fragment zdjęcia. Widok edycji pokazuje obok siebie zdjęcie oryginalne i efekt edycji oraz oferuje możliwość dopasowania obrazu do okna lub powiększenia. Ciekawym dodatkiem jest możliwość dodania własnego znaku wodnego do edytowanego obrazu. Operacje edycji oraz zapisu zdjęć można wykonywać automatycznie na wielu plikach, co czyni program bardzo przydatnym przy pracy z seriami fotografii. A jeśli narzędzia edycji dostarczone z Kestrelem nie są wystarczające, z poziomu programu można otworzyć plik w zewnętrznym edytorze.

Przeglądarka metadanych pozwala na wyświetlenie szczegółowych informacji o aparacie zapisanych w formacie EXIF i IPTC. Ponadto możliwe jest wyświetlenie współrzędnych GPS, jeśli zostały dołączone do zdjęcia, i eksport wszystkich danych do pliku tekstowego. Odczyt metadanych dodatkowo umożliwia przeszukiwanie kolekcji zdjęć i filtrowanie z użyciem różnych kryteriów. Dane zapisane we wszystkich polach można również edytować, dotyczy to nawet takich pól jak nazwa modelu aparatu i czas naświetlania. Kolejną zaletą Kestrela GX jest możliwość bardzo prostego tworzenia pokazów slajdów z wybranych zdjęć. Przy tworzeniu pokazu użytkownik ma do dyspozycji blisko 200 efektów przejść.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.58 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań12 401
Data aktualizacji22 mar 2013
Rozmiar pliku9.90 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)