Keyboard Maestro 8.0: zrób jeszcze więcej z klawiaturą Maca

Keyboard Maestro 8.0: zrób jeszcze więcej z klawiaturą Maca

20.09.2017 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie została wydana nowa wersja programu Keyboard Maestro dla systemu macOS. Program ten służy do przypisywania makr i akcji do zdarzeń i jest wyjątkowo rozbudowany. Można tu bowiem skorzystać nie tylko ze skrótów klawiszowych, ale też wielu innych zdarzeń, jak otwarcie folderu, regulacja głośności, sygnał MIDI, podłączone urządzenie, wywołania ze skryptów i wiele innych. Wykonywane akcje można układać z gotowej biblioteki poleceń lub nagrywać samodzielnie.

Wersja 8 Keyboard Maestro znacznie uprościła edytor makr, gdzie znalazły się bogatsze materiały pomocy, także zależne od kontekstu. W wielu miejscach można teraz skorzystać z metody „przeciągnij i upuść”, a na nowych MacBookach można skorzystać z Touch Bara, choć jego obsługa dopiero raczkuje. Ciekawostką jest zastosowanie uczenia maszynowego także tu, przy dobieraniu akcji i funkcji dla makr.

Obraz
Obraz

W porównaniu do starszej wersji programu Keyboard Maestro 8 zyskał możliwość wywoływania makr gestami, zdalnie przez sieć, po podłączeniu słuchawek oraz kiedy Mac nie jest używany. Na liście akcji pojawiła się możliwość wysłania SMS-a lub iMessage do osoby z książki adresowej oraz pobieranie stron lub grafik z konkretnej strony. Warto też dodać, że elementy stron można wskazywać za pomocą XPath, co znacznie poszerza możliwości automatyzacji obsługi witryn internetowych. Jeśli jednak korzystanie z edytora makr okaże się niewygodne, całość można „nagrać”, wykonując kolejne kroki samodzielnie.

Obraz

By zapobiec błędom, dodany został system ostrzeżeń, który wykrywa często popełniane błędy. Ponadto, jeśli korzystamy z pola do wpisywania danych, będzie na nim znajdować się informacja o tym, jakiego typu danych oczekuje.

Warto też zwrócić uwagę na zupełnie nowego menedżera schowka, gdzie można przeglądać historię kopiowanych elementów i nimi zarządzać. Keyboard Maestro ma ogromne możliwości także w automatycznym uzupełnianiu tekstu, gdyż może reagować na wpisane ciągi znaków. Na liście akcji znalazły się nawet proste operacje wykonywane na obrazach, co pozwala wykorzystać program jako automatyczny edytor grafik. Oczywiście można też wykorzystać Keyboard Maestro do symulowania kliknięć czy manipulowania oknami. Jego możliwości są ogromne, trzeba tylko wpaść na pomysł, jak je wykorzystać.

Keyboard Maestro działa na systemie macOS 10.10 i nowszych. W naszej bazie programów znajdziecie w pełni sprawną wersję próbną programu, licencja kosztuje 36 dolarów netto. Jeśli ktoś kupił Keyboard Maestro po 1 marca, może otrzymać aktualizację do wersji 8 za darmo.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)