WindowsNarzędziaPakiety narzędzioweKingsoft PC Doctor

Kingsoft PC Doctor3.3.1.9

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Kingsoft PC Doctor to darmowy pakiet narzędzi do optymalizacji systemu Windows, a także jego ochrony przed trojanami, malware, komponentami szpiegującymi itp.

Program składa się z trzech modułów, w których znalazły się użyteczne narzędzia do ochrony komputera przez szkodliwym oprogramowaniem, optymalizacji systemu, a także usuwania z dysku wszelakiego rodzaju śmieci, zajmujących jedynie wolną przestrzeń i wpływających na ogólną kondycję systemu. Kingsoft PC Doctor zadowolić powinien zarówno początkujących użytkowników, jak również tych bardziej zaawansowanych. Większość narzędzi po uruchomieniu działa niemalże automatycznie, jednak są i takie, które dają pełną kontrolę nad wykonywanymi operacjami - usuwaniem plików, wpisów w rejestrze oraz wielu innymi. Dodatkowo z poziomu programu możliwe jest pobranie i zainstalowanie narzędzi, rozszerzających jego funkcjonalność. Obejmują one m.in. monitor połączeń sieciowych.

Jednym z głównych i najczęściej chwalonym przez użytkowników komponentem jest moduł antywirusowy. Pomimo, iż nie posiada on zbytnio rozbudowanej funkcjonalności to oferuje 2 silniki skanujące - lokalny i działający w chmurze, które poza możliwością skanowania wybranych obszarów systemu zapewnia również ochronę w czasie rzeczywistym. Wbudowane narzędzia zabezpieczają komputer przed m.in. infekcjami podczas korzystania z Internetu i pobierania plików, zabezpiecza rejestr Windows, uniemożliwia uruchamianie szkodliwych procesów, a także ochrania komputer przed wirusami rozpowszechnianymi np. za pośrednictwem pendrive'ów itp.

Kolejnym, istotnym elementem Kingsoft PC Doctor są narzędzie do optymalizacji oraz oczyszczania komputera, pozwalające poprawić jego wydajność i ogólną kondycję. Z ich pomocą zmienimy wiele istotnych ustawień systemu, aktywujemy\deaktywujemy wybrane komponenty uruchamiane wraz z systemem, usuniemy zbędne dane z dysku, powiązane z przeglądarkami, odtwarzaczami multimediów itp., zadbamy o prywatność poprzez wykasowanie informacji generowanych przez wiele popularnych aplikacji, a także oczyścimy rejestr z błędnych wpisów, kluczy i wielu innych składników, mogących powodować problemy.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Kingsoft PC Doctor w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.326 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań21 618
Data aktualizacji27 kwi 2012
Rozmiar pliku14.01 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)